Streda, 28. október 2020
Meniny má Dobromila | zajtra Klára

Týždeň mobility: MHD v pondelok zadarmo

Európsky týždeň mobility má zdôrazniť význam alternatívnej dopravy. Napríklad využívanie mestskej hromadnej dopravy. Tí, ktorí MHD využijú počas „týždňa mobility“ sa budú môcť zapojiť do zlosovania o zaujímavé ceny.

„Samotný program tejto celotýždňovej akcie, ktorá sa bude konať v dňoch 16 – 22. septembra, začína otvorením rekonštruovaného úseku Floriánovej ulice v úseku medzi ulicami Baštova a Jarkova ako pešej zóny, “ povedal hovorca MsÚ Michal Kaliňák. Otvorenie tejto časti pešej zóny sa uskutoční v utorok 16. septembra o 11 hod. Súčasťou podujatia bude slávnostné podpísanie charty Európskeho týždňa mobility 2008. Vo vestibule budovy MsÚ, na Jarkovej ulici sa budeme môcť oboznámiť s dopravnými aktivitami mesta Prešov. „Pôjde o výstavu pripravovaných projektov obchvatov a dopravných stavieb v Prešove. Treťou aktivitou bude zabezpečovanie výchovy žiakov na dopravnom ihrisku, “ doplnil hovorca úradu. Prevencia bezpečnosti na cestách sa uskutoční pod vedením pracovníkov Mestskej polície v Prešove. Žiaci základných škôl podujatie podporia svojimi výtvarnými prácami na témy Európsky týždeň mobility a Čistý vzduch všetkým. Výtvarné práce budú vystavené na novej pešej Floriánovej ulici. Do podujatia sa zapojil aj Slovenský cyklistický klub Šariš Prešov, ktorý dňa 21. septembra organizuje 0-etapu cyklotrasy „Po trati Šarišského MTB cyklomaratónu“. Európsky týždeň mobility si v pondelok 22. septembra vyžiada uzávierku ulice Kúpeľnej aj Mukačevskej. Uzavreté budú v čase od 8 – 13 hod. Priestor ulíc bude využitý na športové aktivity žiakov, ktorí budú vyzvaní, aby v tento deň prišli. Prešovský dopravný podnik podporil podujatie tým, že v pondelok 22. septembra budú môcť Prešovčania cestovať v MHD celý deň zadarmo.

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Pošta informuje klientov o zmene otváracích hodín
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. októbra 2020 sa na Pošte 2, 3 a 4 menia otváracie hodiny pre verejnosť.
Mesto Prešov hľadá dobrovoľníkov do tímov na odberných miestach.
AKTUALIZÁCIA 26.10.2020: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť a vykonávať činnosť administratívnych pracovníkov počas celoplošného testovania, ktoré sa na Slovensku uskutoční v termínoch 31.10.2020 - 1.11.2020 a 7.11.2020 - 8.11.2020.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.