Pondelok, 09. december 2019
Meniny má Izabela | zajtra Radúz

Prisahalo 80 nových vojakov 1. mb v Prešove

Dovedna 80 nových príslušníkov vojenských útvarov, súčastí 1. mechanizovanej brigády (mb) v Prešove zložilo 2. februára prísahu vlasti v tunajších Sokolovských kasárniach. Nastúpili v riadnom januárovom termíne na 9-mesačnú základnú vojenskú službu.

Základný výcvik počas januára absolvovali v jednom celku práve v uvedených kasárniach a tvorili ho vojaci práporu logistiky, práporu velenia a veliteľstva 1. mb. Ide o mladých mužov väčšinou z neďalekého okolia Prešova, ako aj celého kraja, lebo už nie je obmedzený výkon vojenčiny v okrese, v ktorom má vojak trvalé bydlisko.

Podobný slávnostný akt sa konal v ten deň aj v ďalších podriadených práporoch 1. mb, a to v posádkach aj v Trebišove a v Michalovciach.

Ako informoval dôstojník pre styk s verejnosťou z veliteľstva 1. mb Ján Turčan brigáda ako súčasť pozemného vojska Armád SR začala od 1. októbra 2000 naplno fungovať v novej štruktúre po reorganizácii. Pre aktérov februárovej slávnostnej prísahy bude najväčšou previerkou získaných vedomostí a pripravenosti účasť na cvičení Modrá línia, ktoré je naplánované vo vojenskom výcvikovom priestore Lešť.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.