Utorok, 27. september 2022
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Čo nového v T. O. R. RESCUE za prvý polrok 2008

Myslím si, že naše občianske združenie T. O. R. RESCUE – Dobrovoľný záchranný systém, čitateľom PIS-u už netreba zvlášť predstavovať. Kto si len predsa na nás nespomína, odporúčam pozrieť si linky http://www.pis.sk/?c=12&id=2695 alebo http://www.pis.sk/?c=12&id=3655.

Rok 2008 začal svižným tempom, a ani sme sa nenazdali a už máme prvý polrok za sebou. Akcie, ktoré sme absolvovali, a ktorých je viac ako dvadsať, priniesli aj svoje ovocie. Skúsenosti a zdokonaľovanie seba samých, pod heslom opakovanie matka múdrosti, ma za následok to, že v súčasnej dobe vieme poskytnúť svoju pomoc na oveľa profesionálnejšej úrovni, a práve teraz pri povodniach sme dokázali aj pripravenosť akcieschopnosti do časového limitu 90 min. Samozrejme nie všetko ide ľahko a bez problémov. Aj naše takzvané napredovanie a sebazdokonaľovanie sa potýkalo a stále konfrontuje s množstvom problémov, či už materiálnymi alebo finančnými.

Rok 2008 sa nesie aj v znamení medzinárodnej spolupráce a rozširovaním našej aktivity mimo región východného Slovenska. Našu prácu poznajú už aj v Poľsku a Maďarsku. V týchto krajinách sme nadviazali kontakt s miestnymi organizáciami podobného charakteru, a dohodli sme sa na ďalšej spolupráci. Verím, že týmto dôstojným spôsobom reprezentujeme naše Slovensko.

V krátkosti Vám popíšem okruh akcií, kde sme sa aktívne zúčastnili. Tieto akcie môžeme rozdeliť do dvoch kategórií, a to na propagačné akcie a ostré – pracovné akcie. Na propagačných akciách sme sa snažili priblížiť verejnosti našu činnosť a aktívne sme sa zapájali aj do organizovania niektorých podujatí. Ostré – pracovné akcie zase preverili našu odbornú a technickú pripravenosť poskytovať služby, ako sú napríklad zdravotný dozor, alebo pomoc pri pátraní. V neposlednom rade už aj pomoc pri povodniach. Tu http://www.torrescue.sk/akcie.html nájdete viac fotiek z akcií a určite si spravíte obraz o tom, čo a aké to bolo v roku 2007 a ako sme na tom v roku 2008.

Tento článok vznikol aj preto aby sme takouto mediálnou formou mohli poďakovať ľuďom, firmám a inštitúciám, ktoré nás v našej práci podporujú, a ktorým to čo robíme nie je ľahostajné. Verím, že to takto ostane aj naďalej a nesklameme dôveru, ktorú do nás vložili. Samozrejme tieto slová vďaky patria aj Vám, ktorí ste vydržali čítať tento článok do konca a možno práve teraz ste sa rozhodli spraviť niečo dobré, len tak pre dobrý pocit.

Jozef Dzurčanin
T. O. R. RESCUE

Súvisiace články
22.11.2007 Dobrovoľný záchranný systém v Prešove - T. O. R. RESCUE 7.3.2007 T. O. R. RESCUE - pomoc občanom
Mohlo by Vás zaujímať
Opitý Prešovčan čelne havaroval s autom v protismere. Nafúkal viac ako 2 promile
V nedeľu (28.08.2022) 3 hodiny po polnoci 30 ročný Prešovčan viedol osobné vozidlo v úseku cesty medzi obcami Šarišské Michaľany na obec Veľký Šariš.
Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody na Sabinovskej ulici v Prešove
V utorok (30.08.2022) krátko po 17-tej hodine došlo na križovatke ulíc Duklianskej a Sabinovskej v Prešove k dopravnej nehode troch osobných motorových vozidiel.
OR HaZZ odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK