Štvrtok, 29. október 2020
Meniny má Klára | zajtra Šimon, Simona

Odštartoval Európsky týždeň mobility

Otvorením pešej zóny na západnej časti Floriánovej ulice a podpisom primátora Prešova Pavla Hagyariho pod Chartu Európskeho týždňa mobility dnes odštartovali aktivity, ktoré pripravil Mestský úrad v Prešove v rámci tohto podujatia. To prebieha od 16. – 22. septembra a jeho cieľom je najmä vyzdvihnutie významu alternatívnej dopravy, jej vplyvu na zlepšovanie životného prostredia a ochranu prírody v mestských zónach.

V rámci ETM je pripravených viacero aktivít. Od utorka do štvrtka sa v rámci dopravnej výchovy budú na dopravnom ihrisku venovať deťom mestskí policajti. Počas víkendu sú na programe turistické a cykloturistické akcie. V sobotu od 13. hodiny sa uskutoční ackia „Tesco – beh pre život“ a cyklistická túra na Borkút pod názvom „Jeseň na bicykli“. V nedeľu môžete podporiť ETM cyklotúrou „Po trati šarišského MTB cyklomaratónu“, prípadne účasťou na turistickej akcii „Za prírodnými krásami okolia Prešova." V pondelok 22. septembra potom budú v čase od 8. do 13. hodiny uzatvorené pre individuálnu dopravu časti ulíc Kúpeľná, Mukačevská a Pod Šalgovíkom. V tento deň sa uskutoční ďalšia cyklistická akcia na Sídlisku III. v okolí Torysy s názvom Šarišský detský cyklomaratón, navyše preprava mestskou dopravou v tento deň bude bezplatná. Počas celého týždňa bude navyše vo vestibule budovy MsÚ na Jarkovej ulici inštalovaná výstava pod názvom Dopravné aktivity v meste Prešov, ktorá prezentuje dopravné stavby a diaľničné obchvaty Prešova. Počas Európskeho týždňa mobility tiež prebehne súťaž. Podmienkou je cestovať MHD, použiť jednorázový cestovný lístok a následne ho spolu so svojim menom vhodiť do schránok umiestnených v Kancelárii 1. kontaktu na MsÚ na Jarkovej ulici, najneskôr do štvrtka 25. septembra do 15. hodiny . Hlavnou cenou je horský bicykel. Vyžrebovanie výhercov sa uskutoční v piatok 26. septembra o 15.30 hod. na pódiu pred Ľudovou bankou v rámci akcie „Svetový deň cestovného ruchu“.
(ik)

Podpisom Charty ETM primátorom Prešova odštartovala akcia v našom meste
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov sa pripravuje na celoplošné testovanie
Celoplošné testovanie sa uskutoční počas dvoch nadchádzajúcich víkendov aj v Prešove. Mesto už podľa pokynov vyčlenilo 66 odberných miest. Momentálne čakáme na ďalšie pokyny od Ozbrojených síl SR.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Mesto Prešov hľadá dobrovoľníkov do tímov na odberných miestach.
AKTUALIZÁCIA 26.10.2020: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť a vykonávať činnosť administratívnych pracovníkov počas celoplošného testovania, ktoré sa na Slovensku uskutoční v termínoch 31.10.2020 - 1.11.2020 a 7.11.2020 - 8.11.2020.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.