Štvrtok, 29. október 2020
Meniny má Klára | zajtra Šimon, Simona

Primátor je z prehry v boji o EHMK 2013 sklamaný

Rozhodnutím hodnotiacej komisie sa víťazom boja o titul Európske hlavné mesto kultúry 2013 stali minulý týždeň Košice. Tie v súboji štyroch finalistov zdolali nielen Nitru a Martin, ale tiež Prešov. Hoci iba najtesnejším rozdielom.

Primátor tesne neúspešného finalistu Pavel Hagyari komentoval rozhodnutie komisie takto. „Som veľmi sklamaný. Počítal som s tým, že naše mesto vyhrá. Treba ale povedať, že Prešov rozhodne neprehral. Skončili sme tesne na 2. mieste, no mali sme na to, aby sme vyhrali. “ Podľa prešovského primátora o košickom víťazstve rozhodli niektoré detaily. „Prešov dlhé obdobie stagnoval, naopak Košice zbierali skúsenosti. Sú navyše trikrát väčšie a aj to bola ich výhoda. V propozíciách súťaže bolo uvedené, že víťazné mesto by malo mať minimálne 100-tisíc obyvateľov, čo sme my s Nitrou spĺňali tesne, Košice na tom boli v tomto kritériu lepšie. Oproti Košiciam sme mali desatinu rozpočtu, s prípravou kandidatúry sme začali o rok neskôr. Napriek tomu sme skončili s najtesnejším rozdielom, “ skonštatoval P. Hagyari. Opýtali sme sa, či prešovskej kandidatúre možno napokon neuškodilo podpísanie Memoranda o spolupráci s košickým protikandidátom, ktorý iniciovala prešovská strana. „Je možné, že sme tým trochu oslabili svoju pozíciu. No v konečnom dôsledku je pre mňa ako Prešovčana dôležité, že titul ostal na východe, “ uviedol primátor, ktorého teší, že aj vďaka tomu predsa len budú podporené takisto prešovské akcie. „Spoločne s Košičanmi si sadneme a vytypujú sa projekty, ktoré sa dajú robiť v rámci spoločných aktivít. Či už pôjde o amfiteáter, Carrafovu väznicu, Soľné bane, ale možno tiež Spišskú gotickú cestu, či múzeum Andyho Warhola. Menej však asi bude tzv. soft akcií, “ skonštatoval P. Hagyari.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov sa pripravuje na celoplošné testovanie
Celoplošné testovanie sa uskutoční počas dvoch nadchádzajúcich víkendov aj v Prešove. Mesto už podľa pokynov vyčlenilo 66 odberných miest. Momentálne čakáme na ďalšie pokyny od Ozbrojených síl SR.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Mesto Prešov hľadá dobrovoľníkov do tímov na odberných miestach.
AKTUALIZÁCIA 26.10.2020: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť a vykonávať činnosť administratívnych pracovníkov počas celoplošného testovania, ktoré sa na Slovensku uskutoční v termínoch 31.10.2020 - 1.11.2020 a 7.11.2020 - 8.11.2020.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.