Štvrtok, 29. október 2020
Meniny má Klára | zajtra Šimon, Simona

Peších zón by malo pribudnúť

K novootvorenej pešej zóne na západnej časti Floriánovej ulice, ktorá bola odovzdaná pri príležitosti Európskeho týždňa mobility, by mali pribudnúť v krátkej budúcnosti ďalšie zóny určené pre chodcov. Už v priebehu niekoľkých týždňov majú k doterajším peším zónam pribudnúť tie na Svätoplukovej a Metodovej ulici. Neskôr tiež časť Jarkovej ulice. Informoval o tom primátor Prešova Pavel Hagyari.

Ako prvý prešiel kompletnou rekonštrukciou úsek na Floriánovej ulici, kde sa okrem opravy chodníkov, položenia novej dlažby a inštalácie lavičiek uskutočnila tiež hydroizolácia objektov ulice, prekládky a opravy plynového a kanalizačného potrubia, položili sa tiež nové telekomunikačné siete. Celkové náklady z mestského rozpočtu na túto investíciu predstavovali vyše 7 miliónov korún. "Uvedomujeme si, že dopravná situácia v meste nie je v takom stave, ako by sme si želali. Aj preto je našou snahou rozšíriť miesta, kde sa dá dostať peši s tým, že sa ľudia nemusia obávať kolízie s autami, “ uviedol pri príležitosti otvorenia pešej zóny na Floriánovej ulici prešovský primátor.

Na peších zónach pritom bude v letných mesiacoch budúcej sezóny možné využiť tiež moderné, ekologické trojkolky, tzv. Trixi mobily. V posledných troch týždňoch si ich mali Prešovčania možnosť vyskúšať v skúšobnej prevádzke. „Osvedčili sa, preto po Bratislave, Košiciach a Piešťanoch budú Trixi mobily v budúcej letnej sezóne premávať aj po Prešove, “ uviedol predseda Slovenského cykloklubu - Šariš Prešov Daniel Bača. Trixi mobil je ekologické vozidlo poháňané ľudskou silou. Je určené pre dve osoby. V Prešove by mali jazdiť dve takéto vozidlá, ktoré by mali na základe počasia byť prevádzkované zhruba od júna do októbra. Cena jednej jazdy je 20 korún.
(ik)

Západná časť Floriánovej ulice dostala ráz pešej zóny
Trixi mobil bude od budúceho leta aj v Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov sa pripravuje na celoplošné testovanie
Celoplošné testovanie sa uskutoční počas dvoch nadchádzajúcich víkendov aj v Prešove. Mesto už podľa pokynov vyčlenilo 66 odberných miest. Momentálne čakáme na ďalšie pokyny od Ozbrojených síl SR.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Mesto Prešov hľadá dobrovoľníkov do tímov na odberných miestach.
AKTUALIZÁCIA 26.10.2020: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť a vykonávať činnosť administratívnych pracovníkov počas celoplošného testovania, ktoré sa na Slovensku uskutoční v termínoch 31.10.2020 - 1.11.2020 a 7.11.2020 - 8.11.2020.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.