Pondelok, 23. máj 2022
Meniny má Želmíra | zajtra Ela

Po návšteve Grécka

K minulotýždňovej pracovnej návšteve gréckych Thessalonik sa krátko vrátil primátor mesta Ing. Juraj Kopčák

: "Projekt Tempus, financovaný inštitúciami Európskej únie, by mal končiť v marci tohto roku. Spolupráca, medzi univerzitami miest Bolton, Thessaloniki a Prešovskou univerzitou, ako aj medzi miestnymi samosprávami bude, samozrejme, i naďalej pokračovať. Stretli sme sa s primátorom, ale aj ďalšími zástupcami mesta, so šéfom polície, ale aj s prorektorom tamojšej Aristotelovej univerzity, aby sme dohodli ešte užšie kontakty pre najbližšie obdobie. Naši hostitelia sa zaujímali najmä o štruktúru a fungovanie podnikov, ktoré u nás zabezpečujú verejnoprospešné služby. Boria sa totiž s takými problémami, ktoré sme v Prešove v tomto smere dokázali vyriešiť ešte pred piatimi rokmi. Pozvali sme preto na návštevu šarišskej metropoly primátora mesta Thessaloniki, aj jeho zástupcu, ktorý má na starosti túto oblasť, aby prišli k nám a na vlastné oči videli, ako to funguje".

Medzi užitočné stretnutia patrilo aj stretnutie so šéfom tamojšej polície. Oboznámil sa s jej štruktúrou, ale najmä tým, ako zabezpečuje verejný poriadok. Tam totiž neexistuje mestská polícia, ako je to u nás, ale všetko je pod jednotným velením. Uvažujú však tiež o zriadení samostatnej zložky, ktorá by mala na starosti len verejný poriadok.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK