Utorok, 07. júl 2020
Meniny má Oliver | zajtra Ivan

Príjdu predstavitelia NATO i Ukrajiny

"Tohto roku budú našimi kľúčovými akciami dve medzinárodné konferencie," povedal nám šéf prešovskej kancelárie Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) Alexander Duleba o chystaných tohoročných aktivitách spoločnosti.

Prvá konferencia s názvom Bezpečnosť cez spoluprácu sa uskutoční začiatkom apríla a zúčastnia sa jej zástupcovia hlavného štábu NATO, spolu s čelnými predstaviteľmi Ministerstva zahraničných vecí SR a Ministerstva obrany SR. V máji chystá prešovská kancelária SFPA Konferenciu Slovensko - Ukrajina: Hľadanie spoločných záujmov, na ktorej sa budú rozoberať všetky sporné otázky. SFPA tak pokračuje v sérii spoločných slovensko-ukrajinských konferencií, táto však bude mať jedno špecifikum. "Nebude na úrovni expertov, ako tomu bolo doposiaľ, ale zúčastnia sa jej priamo ľudia, ktorí majú riešenie spomínaných otázok vo svojej agende. Záštitu nad konferenciou prevzali štátni tajomníci ministerstiev zahraničných vecí oboch republík - Jaroslav Chlebo a Jurij Charčenko," uviedol A. Duleba a dodal, že okrem týchto aktivít chystá SFPA aj dve konferencie týkajúce sa Karpatského euroregiónu.

Prešovská kancelária Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku bude pokračovať aj v pravidelnom prednáškovom cykle Jour-Fixe, ktorý štartuje koncom februára. Podľa slov Alexandra Dulebu bude prvým hosťom na Jour-Fixe Eduard Chmelár, z ďalších hostí potvrdili účasť Vladimír Palko, či Peter Weiss. Na jedenj z týchto akcií sa zúčastnia aj americkí hostia - Janusz Bugajski z washingtonského Centra pre strategické a medzinárodné štúdie a univerzitný profesor Dan Nelson z Marshallovho centra NATO, čo je rekvalifikačná škola pre dôstojníkov členských štátov Severoatlantickej aliancie.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.