Nedeľa, 08. december 2019
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Príjdu predstavitelia NATO i Ukrajiny

"Tohto roku budú našimi kľúčovými akciami dve medzinárodné konferencie," povedal nám šéf prešovskej kancelárie Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) Alexander Duleba o chystaných tohoročných aktivitách spoločnosti.

Prvá konferencia s názvom Bezpečnosť cez spoluprácu sa uskutoční začiatkom apríla a zúčastnia sa jej zástupcovia hlavného štábu NATO, spolu s čelnými predstaviteľmi Ministerstva zahraničných vecí SR a Ministerstva obrany SR. V máji chystá prešovská kancelária SFPA Konferenciu Slovensko - Ukrajina: Hľadanie spoločných záujmov, na ktorej sa budú rozoberať všetky sporné otázky. SFPA tak pokračuje v sérii spoločných slovensko-ukrajinských konferencií, táto však bude mať jedno špecifikum. "Nebude na úrovni expertov, ako tomu bolo doposiaľ, ale zúčastnia sa jej priamo ľudia, ktorí majú riešenie spomínaných otázok vo svojej agende. Záštitu nad konferenciou prevzali štátni tajomníci ministerstiev zahraničných vecí oboch republík - Jaroslav Chlebo a Jurij Charčenko," uviedol A. Duleba a dodal, že okrem týchto aktivít chystá SFPA aj dve konferencie týkajúce sa Karpatského euroregiónu.

Prešovská kancelária Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku bude pokračovať aj v pravidelnom prednáškovom cykle Jour-Fixe, ktorý štartuje koncom februára. Podľa slov Alexandra Dulebu bude prvým hosťom na Jour-Fixe Eduard Chmelár, z ďalších hostí potvrdili účasť Vladimír Palko, či Peter Weiss. Na jedenj z týchto akcií sa zúčastnia aj americkí hostia - Janusz Bugajski z washingtonského Centra pre strategické a medzinárodné štúdie a univerzitný profesor Dan Nelson z Marshallovho centra NATO, čo je rekvalifikačná škola pre dôstojníkov členských štátov Severoatlantickej aliancie.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.