Streda, 28. október 2020
Meniny má Dobromila | zajtra Klára

Poslanci zahlasovali za postavenie bazéna

Prešovskí mestskí poslanci schválili návrh na prípravu projektu Revitalizácia hnedého parku – plavecký bazén, s ktorým sa chce mesto uchádzať o nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Mesto sa bude finančne podieľať na projekte piatimi percentami. Štúdia ráta okrem bazéna aj s fitnes, wellness, obchodmi, reštauráciou a parkoviskom.

Podnikateľskú časť bude tvoriť Šport hotel s diskotékou, ktorú z dnešného rokovania vypustili. Celková investícia predstavuje 458 mil. Sk (15,203 mil. €), z toho vybudovanie bazénovej časti s wellness a reštauráciou vyčíslili na 228 mil. Sk (7,568 mil. €). Predpokladané náklady na projektovú dokumentáciu sú 8,68 mil. Sk (288 123 €) vrátane inžinierskych sietí. Bazén s olympijskými rozmermi bude stáť na mestskom pozemku v športovom areáli Pod kamennou baňou, kde sa nachádza aj cyklistický a zimný štadión, Mestská športová hala a viacúčelová telocvičňa. Bazén vyrastie na mieste, na ktorom mesto pred vyše 20. rokmi plánovalo podobný bazén postaviť. Stihlo však vybudovať iba šatne, z ktorých ostal iba skelet a celé okolie sa stalo nelegálnou skládkou odpadu. Poslanci dnes zaviazali prednostu radnice, aby po vyhlásení aktuálnej výzvy - ešte pred podaním projektu, ich písomne v zastupiteľstve informoval o predpokladaných prevádzkových nákladoch na bazén.
Primátor Prešova Pavel Hagyari na prelome rokov 2007/2008 vyhlásil, že Prešov bude mať olympijský bazén do konca roku 2008. Dnes nedodržanie avizovaného termínu zdôvodňuje tým, že mesto malo mimoriadne finančné výdavky s priemyselným parkom a ukázala sa možnosť získať na bazén financie z eurofondov. Pripomienky poslancov k nedostatočne spracovanému materiálu Hagyari pripustil ako oprávnené, týkajú sa však podľa neho iba technického charakteru, ktoré je možné veľmi ľahko odstrániť. Za dôležité považuje to, aby bol projekt schválený. Projektová dokumentácia by mala byť spracovaná najneskôr do konca januára 2009, na jar chce radnica požiadať o eurofondy. Ak tento projekt prejde, podľa primátora koncom roka 2009 alebo začiatkom roka 2010 sa začne s výstavbou bazéna v Prešove. Hagyari ďalej uviedol, že projekt je veľmi úsporný, priľahlé objekty zatiaľ vypustili z projektu. Podľa jeho vyjadrenia prevádzka bazéna pri využití úsporných zdrojov energie nebude stratová.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Pošta informuje klientov o zmene otváracích hodín
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. októbra 2020 sa na Pošte 2, 3 a 4 menia otváracie hodiny pre verejnosť.
Mesto Prešov hľadá dobrovoľníkov do tímov na odberných miestach.
AKTUALIZÁCIA 26.10.2020: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť a vykonávať činnosť administratívnych pracovníkov počas celoplošného testovania, ktoré sa na Slovensku uskutoční v termínoch 31.10.2020 - 1.11.2020 a 7.11.2020 - 8.11.2020.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.