Sobota, 01. október 2022
Meniny má Arnold | zajtra Levoslav

"Aby deti nezomierali"

Pri vybraných priechodoch pre chodcov pri základných školách dnes policajti rozdávali deťom prichádzajúcím a odchádzajúcim zo škôl reflexné predmety (smajlík, pásik) a letáčik s radami pre bezpečnú cestu do a zo školy. Stalo sa tak v rámci akcie „Aby deti nezomierali“. V Prešove sa akcia uskutočnila na ulici L. Svobodu pri ZŠ Májové námestie.

Preventívna akcia je zameraná na zvýšenie viditeľnosti detí na cestách, zvýšenie bezpečnosti detí pri ceste do školy a zo školy. „Kampaňou tiež chceme upozorniť verejnosť na problém vysokej úrazovosti detí na cestách a na zvýšenie ohľaduplnosti vodičov k deťom ako účastníkom cestnej premávky, “ informoval zástupca hovorkyne KR PZ v Prešove Daniel Džobaník. Úrazy patria u detí k najčastejším príčinám úmrtia. Na Slovensku zomiera ročne 200 detí a mladistvých dôsledkom úrazov. K najväčšiemu počtu smrteľných úrazov dochádza pri dopravných nehodách. Na každé smrteľné zranenie pritom pripadá niekoľko zranení s trvalými následkami. „Deti následkom úrazov nemusia zomierať, väčšine úrazov je možné predchádzať dostatočnou informovanosťou, zodpovedným prístupom, ale aj napr. používaním rôznych reflexných prvkov na oblečení, dopravnou výchovou, legislatívnymi opatreniami, osvetou, atď. , “ dodal Džobaník. Celoslovenskú akciu pod názvom ABY DETI NEZOMIERALI na dnešný deň pripravili Detský fond SR, Policajný zbor SR, Ministerstvo školstva SR, ČSOB a Ústav detskej psychológie a patopsychológie.

Mohlo by Vás zaujímať
Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody na Sabinovskej ulici v Prešove
V utorok (30.08.2022) krátko po 17-tej hodine došlo na križovatke ulíc Duklianskej a Sabinovskej v Prešove k dopravnej nehode troch osobných motorových vozidiel.
OR HaZZ odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov.
Objasnená lúpež 87 ročného muža v Prešove
V stredu (21.09.2022) krátko pred 20-tou hodinou došlo k lúpežnému prepadnutiu 87 ročného muža.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK