Utorok, 27. september 2022
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Mestskí policajti kontrolovali dodržiavanie nariadení

V priebehu predchádzajúceho mesiaca uskutočnila Mestská polícia v Prešove viacero akcií, ktoré boli zamerané na dodržiavanie vybraných všeobecne záväzných nariadení.

Už prvý októbrový deň sa policajti zamerali na ochranu nefajčiarov na zastávkach MHD. Čakanie na zastávke si 11 ľudí „krátilo“ fajčením, čím porušili jedno z všeobecne-záväzných nariadení mesta, ktoré určuje, že „na krytých a otvorených nástupištiach MHD ako aj vo vzdialenosti do 4 metrov od otvorených nástupíšť MHD je fajčenie zakázané. “ Policajti sedem priestupkov riešili dohovorom a v štyroch prípadoch udelili blokové pokuty. Ďalšia kontrola bola zameraná na zistenie neoprávneného pobytu osôb v mestských bytoch na Ul. Pod Hrádkom v mestskej časti Solivar. Po preverení 187 osôb bolo zistené, že 5 z nich býva v bytoch neoprávnene.
Mestskí policajti sa zamerali aj na zákaz požívania alkoholu na verejných priestranstvách. Policajti v tento deň skontrolovali Záhradu umenia, Kmeťovo stromoradie, Ul. Slovenskú a Námestie Mieru. Porušenie nariadenia o zákaze požívania alkoholických nápojov na verejnom mieste bolo zistené v 16-tich prípadoch. „V desiatich prípadoch bola na mieste uložená bloková pokuta. Dohovorom boli riešené tri prípady. V ďalších troch bol spísaný úradný záznam a veci boli postúpené na ďalšie riešenie, “ informoval náčelník MsP Ján Andrejko. Poslednou, preventívno-represívnou akciou v októbri, bola kontrola zameraná na dodržiavania povinností chovateľov psov na Sídlisku III. a Sídlisku II. Policajti skontrolovali 16 osôb, porušenie nariadení konštatovali v piatich prípadoch, pričom v jednom prípade bol spísaný úradný záznam a v štyroch bola vec vyriešená dohovorom. „V kontrolách budeme pokračovať aj naďalej, “ uviedol náčelník MsP Ján Andrejko.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Opitý Prešovčan čelne havaroval s autom v protismere. Nafúkal viac ako 2 promile
V nedeľu (28.08.2022) 3 hodiny po polnoci 30 ročný Prešovčan viedol osobné vozidlo v úseku cesty medzi obcami Šarišské Michaľany na obec Veľký Šariš.
Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody na Sabinovskej ulici v Prešove
V utorok (30.08.2022) krátko po 17-tej hodine došlo na križovatke ulíc Duklianskej a Sabinovskej v Prešove k dopravnej nehode troch osobných motorových vozidiel.
OR HaZZ odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK