Utorok, 07. júl 2020
Meniny má Oliver | zajtra Ivan

Internet box je dôvtipné PPP

Verejno-súkromné partnerstvá sú určitým východiskom či riešením viacerých problémov. Kombinácia súkromných zdrojov a verejných záujmov môže byť spečatená vzájomnou dohodou súkromného a verejného sektora. Sfér, ktorým ide o zisk aj človeka. V jednom prípade však o finančný zisk a spotrebiteľa a v tom druhom o nefinančný a občana. Výsledkom by mala byť spolupráca a spokojnosť cieľovej skupiny.

V Prešove, medzi bytovkami na najväčšom sídlisku, vyrástol internet box. Je pravdou, že tento marketingový názov dáva šancu fantazírovaniu. Na to, aby sme si v rámci interiéru elektronickej unimobunky čokoľvek predstavili. Návštevníci vedia, že si v ňom môžu bezplatne zasurfovať, alebo kúpiť mobilný telefón či obstarať digitálnu televíziu. Majú tak možnosť byť návštevníkom aj zákazníkom. Možno to na prvý pohľad nie je až tak atraktívne ako skôr originálne. Veď internet zadarmo je samozrejmosťou v každom významnejšom nákupnom centre a už keď sme už tam kvôli stretnutiu s kamarátmi, alebo kvôli nákupu, tak pohodlne navštívime aj predajňu s elektronikou. Metropola Šariša pri osadení internet boxu spolupracovala s autormi tejto myšlienky a tak našli spoločnú reč pre jeho postupný presun. Od sídliská k sídlisku. Samospráva sa dohodla so súkromným sektorom a tak sa zámer postupne predstaví ľuďom vo všetkých kútoch mesta. Až prax síce ukáže, do akej miery spustený projekt splní očakávania. V každom prípade už teraz zaujal a dúfajme aj inšpiroval.

Prístup k internetu je krytý ústretovosťou radnice a finančnými príjmami z podnikania v internet boxe. Ak bude úspešný a box navštívia surferi aj zákazníci, potom si zaslúži viac, ako len „kočovanie“ po sídliskách, či iných mestách. Určite by mal byť inšpiráciou pre vidiek, kde je prístup k internetu obtiažnejší a predaj telekomunikačných produktov zriedkavejší. Takéto partnerstvo nestojí na úpravách obecného rozpočtu ani politickej vôli. Skôr si žiada ochotu a dynamiku. V tomto prípade zrejme platí, že v jednoduchosti je krása.

Michal Kaliňák

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Kreatívni programátori budú môcť predstaviť svoje nápady budúci rok
Tretí ročník súťaže Šarišský hackathon sa z dôvodu pandémie COVID-19 presúva na rok 2021, keď sa život vráti do zvyčajných koľají. Aktuálna situácia na Slovensku a možný nástup druhej vlny COVID-19 by totiž mohol ohroziť priebeh súťaže.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.