Utorok, 07. júl 2020
Meniny má Oliver | zajtra Ivan

V minulom roku sme vyprodukovali takmer 34 000 ton komunálneho odpadu

V roku 2008 sme na skládke uložili viac ako 33 500 t komunálneho odpadu. Ten pochádzal z domácností aj z verejných priestranstiev a zahŕňal aj stavebný, objemný a zelený odpad.

"V porovnaní s rokom 2007 sme v Prešove vyprodukovali približne o 1,5 tis. t komunálneho odpadu viac. Aj napriek separácii sa množstvo odpadu zvýšilo, “ povedala Ing. Andrea Marcinková, riaditeľka Technických služieb mesta Prešov, a. s. a ďalej dodala: „V porovnávanom období došlo aj k nárastu vyseparovaného odpadu. Podľa môjho názoru je to dôsledok toho, že každý tovar má svoje špeciálne balenie. Ak si kúpime napríklad USB kľúč, tak samotná krabica je neporovnateľne väčšia ako dátový kľúč. Podobne je to aj s inými odpadmi. “

Medziročné porovnanie vyseparovaných komodít. Rok 2008: papier 319 t, sklo 503 t, plasty 115 t, VKM 12 t, kovy 6 t, oleje 11 t a elektroodpad 103 t. Rok 2007: papier 229 sklo 310 plasty 121 VKM 8t, kovy 8t, oleje 10 a elektroodpad 34 t.

Množstvá vyseparovaných odpadov pre jednotlivé druhy svojimi limitmi každoročne stanovuje aj Recyklačný fond. „Naša vďaka preto patrí občanom, pretože ich pozitívny vzťah k separácii nám umožnil aktívnym prístupom prekročiť vyseparovaný objem odpadov, “ zdôraznila A. Marcinková.

Prešovské technické služby v minulom roku prijali od občanov a firiem textil v objeme 35 000 t. Podľa slov riaditeľky spoločnosti „z uvedeného množstva bolo až 26 000 t textilu použitých na charitatívne účely, ako oblečenie pre sociálne slabších občanov, pre ľudí v domovoch dôchodcov a pre bezdomovcov. “

Technické služby mesta Prešov, a. s. prevádzkujú dva zberné dvory. Na ulici Bajkalskej č. 33 a Jesennej č. 3. Do februára sú otvorené každý deň od 8. 00 – 18. 00 hod. Od marca, v rámci letnej prevádzky budú otvorené až do 20. hod. Občania s trvalým pobytom na území mesta Prešov na nich môžu bezplatne odovzdať sklo, papier, plasty, VKM – viacvrstvové kombinované materiály, kovové obaly, veľkorozmerný odpad, nepotrebný textil, stavebný a biologicky rozložiteľný odpad (tráva, konáre). Ďalšie informácie môžete získať na bezplatnej infolinke 0800 500 012.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Kreatívni programátori budú môcť predstaviť svoje nápady budúci rok
Tretí ročník súťaže Šarišský hackathon sa z dôvodu pandémie COVID-19 presúva na rok 2021, keď sa život vráti do zvyčajných koľají. Aktuálna situácia na Slovensku a možný nástup druhej vlny COVID-19 by totiž mohol ohroziť priebeh súťaže.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.