Utorok, 07. júl 2020
Meniny má Oliver | zajtra Ivan

Vyhlásenie Spravbytkomfort a.s., Prešov k situácii s dodávkou plynu

Uvedené obmedzenia zatiaľ majú dopad len na priemyselné podniky a v súvislosti s včerajším vyhlásením ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka, nie sú obmedzenia v dodávke plynu pre výrobcov tepla.

„ Spravbytkomfort a.s. , Prešov bude reagovať na stav dodávok plynu podľa vyvýjajúcej sa situácie a bude musieť akceptovať prípadné obmedzenia zo strany SPP a.s. , ktoré budú súvisieť so vzniknutými skutočnosťami.
Kotolňa na biomasu bude v priebehu tohto týždňa spustená do plnej prevádzky.
Drevnej štiepky máme dostatok. Tento zdroj bude mať minimálnu závislosť od dodávky plynu. „ Ing. Natália Banduričová, predsedníčka predstavenstva a riaditeľka a.s.

Aktualizácia – stav dodávok a distribúcie zemného plynu. Dodávky pre domácnosti pokračujú bez obmedzemia.
Bratislava 07.01.09, 8:28 hod
V dôsledku pokračujúceho rusko-ukrajinského sporu boli dnes v noci zastavené dodávky zemného plynu na Slovensku. V dôsledku toho trvá stav núdze a prevádzkovateľ distribučnej siete spoločnosť SPP – distribúcia vyhlásila na dnes s platnosťou od 6,00hod obmedzujúci odberový stupeň č. 8. Tento stupeň obmedzenia znamená, že priemyselní odberatelia so zmluvne dohodnutým množstvom zemného plynu nad 633 MWh (nad 60 000 m³) musia znížiť odber zemného plynu na úroveň bezpečnostného minima.
Pre vykurovanie platí základná vykurovacia krivka č. 1 bez obmedzenia odberu plynu. Dodávky plynu pre domácnosti, zdravotnícke zariadenia, školy a zabezpečenie nevyhnutných potrieb obyvateľstva pokračujú bez obmedzenia zo zásobníkov plynu. Slovenský plynárenský dispečing má situáciu pod kontrolou, a preto nie je dôvod pre obavy obyvateľov Slovenska.

zdroj: webová stránka SPP

Súvisiace články
9.1.2009 Pivovar vo Veľkom Šariši pracuje v obmedzenom režime
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Kreatívni programátori budú môcť predstaviť svoje nápady budúci rok
Tretí ročník súťaže Šarišský hackathon sa z dôvodu pandémie COVID-19 presúva na rok 2021, keď sa život vráti do zvyčajných koľají. Aktuálna situácia na Slovensku a možný nástup druhej vlny COVID-19 by totiž mohol ohroziť priebeh súťaže.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.