Streda, 13. november 2019
Meniny má Stanislav | zajtra Irma

M. Komanický: "Inteligentní ľudia pochopili..."

Prešovskí futbaloví marssuperligisti sa už pomaly chystali na odchod na sobotňajšie stretnutie druhého kola do Trenčína, keď sme trénerovi FC Tatran Prešov Mikulášovi Komanickému so zámerným časovým odstupom položili otázku, čo ho viedlo k rozhodnutiu neprísť na pozápasovú tlačovku po prehranom súboji so Žilinou a či už teraz nemusí v tejto súvislosti hľadať diplomatické odpovede?

"Čo ma k odôvodneniu výroku, že nerád hľadám diplomatické odpovede? Sami dobre viete, že v mojich odpovediach si obrúsok pred ústa nezvyknem dávať. Nervózny bývam zväčša počas zápasov, či po nich. Tentoraz však z už známych príčin i pred premiérou. Keby som mal povedať v danej chvíli, čo si ozaj myslím, možno by som to neskôr ľutoval, nuž radšej som sa príchodu medzi novinárov vyhol. Inteligentní ľudia podľa mňa i tak pochopili, čo som tým gestom chcel povedať..."
Hádať vari nemusíme, že by ste udreli do vlastných radov, teda nie iba do kádra vám zvereného...

"Ťažko povedať kam by boli moje slová smerované."

Dlhšie ako zvyčajne, trval údajne stredajší dispečing, na ktorom vedenie klubu s vami rozoberalo sobotňajšie stretnutie so Žilinou. Aké pálčivé témy ste rozoberali?

"Trebárs, že mužstvo podalo nezodpovedný, nedisciplinovaný výkon. Lenže pri tom sa akosi pozabudlo, že týždeň pred premiérou sme vedeli, že hrať nemôže zranený Lengyel. Vypadol Valkučák, ktorého sme po príchode zabudovávali opäť do nášho herného súkolia, zranil sa Šoltís. S Hlinkom sme počítali pravda s otáznikom, no keď dva dni pred zápasom so Žilinou nám bolo povedané, že s ním môžeme rátať, tak na posledné dva tréningy modelovanej hry tie zabudovávali. Pri našom úzkom kádri veľké zásahy. To treba tiež brať do úvahy. Keby napríklad Interu zo základu odišli štyria futbalisti, tiež by mal problémy. Nieto my... Napriek tomu si myslím, že súdni diváci, ktorí futbalu trochu rozumejú, vedia pochopiť, prečo bol výkon taký aký bol. Hlavne v prvom polčase. Keď ale nastúpil Hlinka a Marek Seman prešiel na "svoj" post, obraz hry sa v závere celkom zmenil. Ihneď sme mali inú fazónu. Kto chcel, ten videl a pochopil, čo sa v tomto zápase dialo."

Nevydarený vstup je už za vami. Zajtra (od 19. h) vás čaká stretnutie druhého kola Mars superligy v Trenčíne...
"Kým v minulej sezóne sa nám i v úvode vyhýbali zranenia a choroby, teraz to povedať nemôžem. Naopak. Smola sa nám lepí doslova na päty. V stredu trénovalo vrátane dvoch brankárov len dvanásť hráčov. Z 20 členného kádra sú dlhodobí maródi Lengyel, Chovan a Adam. K nim pribudol Šoltís, ktorý určite do Trenčína nepocestuje. Marek Petruš hral v premiére so sebazaprením a do stredy tiež netrénoval. Čakáme, čo bude s Kovalíkom, ktorý vraj má problémy s kolenom. Choroby neobišli zase Drobňáka a Bubenka. Predpokladám, že do sobotňajšieho zápasu budú v poriadku."

Výprava futbalistov FC Tatran Prešov sa vydala na cestu za súperom v piatok. Prenocovala v Piešťanoch a do dejiska zápasu v Trenčíne sa presunie zajtra. Vo štvrtok večer nám prezident prešovského futbalového klubu oznámil, že na SFZ už konečne prišiel súhlas z nemeckého futbalového zväzu, takže J. Valkučák podľa toho by mohol proti trenčianskym vojakom nastúpiť. V. Sabol nás tiež ubezpečil, že hrať môže aj Hlinka, avšak bude to jeho posledný zápas v prešovských farbách. Z Trenčína sa vraj domov už nevráti...

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: V napínavých zápasoch rozhodovali až samostatné nájazdy
Počasie nám v posledných dňoch prialo a tak tu máme hneď dvojitú porciu výsledkov
3b PHbL: Rytieri z Bardejova nestačili na bojovníkov z Košíc
Fantastický obrat predviedli v siedmom kole Warriors z Košic, ktorí tak v tabuľke zmazali aj poslednú nulu v kolonke prehier.
Prešovskí volejbalisti si pripisujú povinné 3 body
V 5. kole Edymax extraligy mužov preverilo hráčov VK MIRAD PU Prešov reprezentačné družstvo Slovenska v kategórií do 20 rokov.
Prešov Karate Kids - Krajňák a Jalowiczorová valcujú Európu!
Začiatkom tuhých európskych bojov, ktoré čakali na Prešov Karate Kids, bola ťažká medzinárodná súťaž - CROTIA OPEN 2019.
Prešovský kilometer preveril kondičku malých aj veľkých cyklistov
7. ročník Prešovského kilometra bol aj tento rok plný odhodlaných cyklistov všetkých vekových kategórií, no najmä radosti zo športu. Pozrite si podrobné výsledky.
Štvrťfinálové pohárové víťazstvo bolo blízko, ale nekonalo sa
Prvý zápas štvrťfinále Slovenského pohára vo volejbale mužov bol v Prešove dramatický do poslednej lopty. Z dôležitého víťazstva sa po obrate z 0:2 na 3:2 tešil húževnatý súper z Myjavy. Pred novembrovou odvetou (27. 11.) majú hráči VK MIRAD PU Prešov náročnú východiskovú situáciu.
Prešovskí volejbalisti nestačili na Svidník, pred rekordnou domácou kulisou uchmatli len bod
V rámci 8. kola Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov odvekých rivalov z družstva TJ Slávia Svidník. Bezmála 300 fanúšikov športu spod vysokej siete vytvorilo výbornú atmosféru a zároveň sezónny rekord návštevnosti športovej haly na Sekčove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.