Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Prešov sa úspešne prezentoval na medzinárodnej výstave v Brne

Mesto Prešov sa aktívne zúčastnilo na 18. ročníku medzinárodného veľtrhu turistických možností v regiónoch. Štvordňová výstava GO a REGIONTOUR sa tešilo veľkému záujmu odbornej i laickej verejnosti.

Prešov sa prezentoval najväčšími zaujímavosťami mesta aj regiónu. „Spoluvystavovateľmi bola aj Jaskyňa Zlá Diera a Šariš Park. Súčasťou expozície bola aj foto prehliadka – 1. deň zo života Prešova, “ povedala účastníčka výstavy Mgr. Katarína Mikuláková.

Mimoriadnemu úspechu sa tešila ochutnávka tradičných výrobkov mäsovej výroby zo Šariš Parku a degustácia prešovskej Jahodovice. Veľký záujem návštevníkov nášho stánku bol o vreckové kalendáriky s tematikou Prešova, nálepky, pohľadnice a mapy mesta. Veľmi veľa otázok od návštevníkov nášho prezentačného stánku smerovalo k informáciám o turistike, cykloturistike, NKP Solivar, Dubnických opálových baniach a ubytovacích kapacitách v meste.

Prvé dna dni výstavy, 15. – 16. 1. boli určené odbornej verejnosti. Ďalšie dva, víkendové, už patrili laickej verejnosti. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 2 300 zahraničných návštevníkov z 18 krajín. V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom ide o približne 10 % nárast zahraničných návštevníkov.

Zástupcovia prešovskej samosprávy hodnotia účasť na výstave ako veľmi pozitívnu. Podľa nich každá takáto prezentácie je atraktívnou pozvánkou na návštevu a spoznávanie Prešova. Slovensko na 18. ročníku medzinárodnej výstavy reprezentovala Slovenská agentúra pre cestovný ruch.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Mesto Prešov sa pripravuje na historický kultúrny reštart a zabojuje o titul EHMK 2026
Mesto Prešov sa bude uchádzať o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a zabojuje o investície v desiatkach miliónov eur.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.