Piatok, 03. december 2021
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Traja mladíci čelia obvineniu z obchodovania so zbraňami

Prešov 1. marca (TASR) - Obvineniu z obchodovania so zbraňami čelí trojica mladíkov z okresu Prešov. Prešovský policajný vyšetrovateľ vzniesol v piatok (27.2.) obvinenie pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami voči dvom Prešovčanom (18- a 21-ročnému) a 17-ročnému mladíkovi z Nižnej Šebastovej.

Ako spresnil dnes Daniel Džobanik z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Prešove, vlani v júli si najmladší z obvinených zaobstaral od istého muža z Nižnej Šebastovej krátku guľovú zbraň, ktorú od neho kúpil za 199 eur (6000 Sk). Následne ju v septembri odpredal za 332 eur (10.000 Sk) mladšiemu z obvinených Prešovčanov, pričom predaj sprostredkoval tretí obvinený.
Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky kontrolovala 26. februára v noci na Ondavskej ulici v Prešove osobné auto BMW, ktoré viedol najstarší obvinený. Pod sedadlom spolujazdca našli policajti krátku guľová zbraň so zásobníkom a osem nábojov. Zistili, že zbraň a strelivo podliehajú povoľovaciemu konaniu v zmysle zákona o strelných zbraniach a strelive, preto ju zaistili na skúmanie do kriminalistického a expertízneho konania PZ v Košiciach.

Mohlo by Vás zaujímať
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK