Piatok, 03. december 2021
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Pri požiari prístrešku sa zranili traja bezdomovci

Prešov 11. marca (TASR) – Prešovskí hasiči likvidovali dnes ráno okolo 8.00 h požiar prístrešku bezdomovcov na brehu rieky Sekčov neďaleko železničného podjazdu, na Jilemnického ulici v Prešove, pri ktorom sa zranili traja muži.

Hovorkyňa Fakultnej Nemocnice s poliklinikou v Prešove Drahomíra Skopárová informovala TASR, že pri požiari utrpeli popáleniny rôzneho rozsahu. Jedného zo zranených ošetrili zdravotníci priamo na mieste, ďalšieho po poskytnutí lekárskej pomoci na Klinike úrazovej chirurgie prepustili do ambulantnej liečby. Tretieho, 52-ročného muža, ktorý mal popáleniny hlavy, hrudníka a horných končatín v rozsahu od I. až po III. stupeň, hospitalizovali na oddelení a v priebehu najbližších hodín ošetrujúci lekár rozhodne, či ho prevezú na špecializované pracovisko do nemocnice v košickej Šaci.
Operačný dôstojník Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove uviedol, že celý zásah a lokalizácia ohňa, na ktorom sa zúčastnilo šesť hasičov a jedna cisterna, trval približne hodinu. Príčiny vzniku požiaru sú predmetom vyšetrovania.

Mohlo by Vás zaujímať
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK