Pondelok, 06. december 2021
Meniny má Mikuláš | zajtra Ambróz

Trúfalosť zlodejov narastá, ale činia sa aj policajti

Prešov 17. marca (TASR) - Trúfalosť zlodejov narastá, o čom svedčia aj policajné zvodky z Prešovského kraja

Svidnícki policajti obvinili trojicu mladíkov, ktorí sa v noci na pondelok 16. marca vlámali do predajne potravín v Kečkovciach v okrese Svidník. Ukradli alkohol, cigarety, cukrovinky, mäso, konzervy, drogériu a zo zásuvky pri pokladni aj peniaze. Škoda, ktorú spôsobili, predstavuje 1022 eur (30.788,77 Sk). "Policajti zlodejov v priebehu dňa vypátrali, zadržali a umiestnili v cele policajného zaistenia, " informoval dnes zástupca krajskej policajnej hovorkyne Daniel Džobaník.
O tom, že príležitosť robí zlodeja, sa presvedčila 88 ročná majiteľka rodinného domu v obci Smilno v okrese Bardejov, ktorú počas popoludňajšieho spánku okradla 57 ročná žena z Petrovej v rovnakom okrese. Dvere domu neboli zamknuté. Nevítaná návštevníčka si odniesla 28 eur (843,53 Sk), ktoré si prisvojila z kabelky položenej na stolíku.
Rozbrusovačku, sadu kľúčov, bubon s predlžovacím káblom a drobné náradie ako kliešte a skrutkovače ukradol zlodej, ktorý sa vlámal počas víkendu do vodnej elektrárne v Novej Ľubovni v okrese Stará Ľubovňa. Škodu vyčíslili na 294 eur (8887,17 Sk).
Z dvoch bytov v Stropkove zmizli počas pondelka 16. marca šperky. "Doposiaľ neznámy páchateľ sa vlámal do jedného z bytov na štvrtom poschodí na Hrčiarskej ulici. Ukradol rôzne šperky zo žltého kovu, pánske pozlátené hodinky a 250 eur (7531,5 Sk). Následne sa vlámal aj do vedľajšieho bytu, z ktorého tiež ukradol šperky, " informoval Džobaník. Dodal, že majiteľke prvého bytu vznikla škoda 1840 eur (55.431,84 Sk) a druhého z vykradnutých bytov 350 eur 10.544,1 Sk).

Mohlo by Vás zaujímať
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK