Piatok, 03. december 2021
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

V kraji mali od štvrtka vyše 30 výjazdov k požiarom

Prešov 3. apríla (TASR) – Prešovskí hasiči dnes ráno krátko pred 01.00 h zasahovali na Švábskej ulici v Prešove pri požiari osobného motorového vozidla Škoda Octavia. Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove informoval TASR, že škoda je odhadnutá približne na 8298 eur (249.985 Sk). Príčina vzniku požiaru je zatiaľ neznáma a je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Operačný dôstojník ďalej uviedol, že počas štvrtka boli hasiči privolaní k 32 požiarom, ktoré vznikli v dôsledku vypaľovania trávy a suchých porastov na území Prešovského kraja. Pri ich likvidácii bolo nasadených celkove 23 vozidiel a 63 príslušníkov HaZZ z viacerých okresov. Celkové škody predbežne odhadli na 3754 eur (113.093 Sk).

Mohlo by Vás zaujímať
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK