Sobota, 27. november 2021
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Počas dvojhodinovej akcie na cestách kraja zaznamenali 235 priestupkov

Prešov 18. apríla (TASR) - Dopravná policajná akcia sa konala na cestách v Prešovskom kraji v piatok 17. apríla popoludní a bola zameraná na kontrolu dodržiavania ustanovení o rýchlosti jazdy, používanie ochrannej prilby u vodičov motocyklov a štvorkoliek, ale aj ich spolujazdcov.

Policajti kontrolovali tiež, či vodiči nejazdia pod vplyvom alkoholu a či vozidlá majú platnú technickú a emisnú kontrolu.

Do akcie sa zapojilo 87 členov dopravnej a poriadkovej polície. Z celkového počtu zistených priestupkov vyriešili 216 v blokovom konaní so sumou 8.583 eur (258.571 Sk). V trinástich prípadoch sa podpísali pod priestupky vodiči motocyklov, z nich deväť jazdilo prirýchlo, v jednom prípade chýbala ochranná prilba a v troch išlo o iné porušenia.

"Policajti zadržali počas akcie jeden vodičský preukaz, " informovala dnes hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Magdaléna Fečová.

Mohlo by Vás zaujímať
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK