Piatok, 03. december 2021
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

LIPANY: Zdravotný stav osemročného dievčaťa, ktoré zrazil traktor, je kritický

Lipany/Košice/Prešov 23. apríla (TASR) – Zdravotný stav osemročného dievčaťa, ktoré dnes predpoludním v rómskej osade v Lipanoch zrazil traktor, je kritický. TASR o tom informovala hovorkyňa Fakultnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach Jaroslava Oravcová.

Pacientka utrpela vážne poranenie hrudníka a vnútrobrušných orgánov a leží na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. "Dievčatko je, žiaľ, bezprostredne ohrozené na živote a akékoľvek prognózy sú v tejto chvíli predčasné, " dodala Oravcová.

Po nahlásení udalosti, letel na miesto nehody vrtuľník LZZS ATE z Košíc. Hovorkyňa leteckej záchrannej služby Sylvia Galajda informovala TASR, že pri zranenej primárne zasahovala posádka Rýchlej lekárskej pomoci (RLP) Lipany, ktorá ju ošetrila v mieste bydliska.

Pri vzlete vrtuľníka z miesta zásahu však došlo k technickej poruche na druhom motore. Pre nepredvídateľnosť situácie sa lekár RLP rozhodol pacientku v stabilizovanom stave, napojenú na umelú pľúcnu ventiláciu, previesť sanitkou do prešovskej nemocnice. Pilot však v priebehu niekoľkých minút poruchu odstránil a sanitku dostihol ešte počas prevozu. Vrtuľník pristál ma školskom ihrisku v Sabinove, kde dievča preložili na palubu a následne ho transportovali na traumatológiu do Košíc.

Podľa prešovskej krajskej policajnej hovorkyne Magdalény Fečovej, k nehode došlo tak, že dievčinu zachytil cúvajúci traktor, ktorý viezol na dvojkolesovej vlečke drevo. Dodala, že 73-ročného vodiča traktora policajti podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania.

Lipianski policajti začali trestné stíhanie vo veci pre prečin ublíženia na zdraví.

Mohlo by Vás zaujímať
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK