Streda, 08. december 2021
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Dva lesné požiare v Prešovskom kraji dostali hasiči pod kontrolu

Prešov 26. apríla (TASR) - Lesné požiare, ktoré prepukli dnes popoludní v okresoch Poprad a Kežmarok, sa podvečer podarilo hasičom dostať pod kontrolu.

V Bachledovej doline medzi Ždiarom a Lendakom ešte večer pokračovali dohasovacie práce. Ako ďalej informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Prešove Pavol Vravec, v Lopušnej doline, kam presunuli techniku z Bachledovej doliny, sú ešte skryté ohniská. Hasiči ich budú v noci monitorovať a prípadne hasiť.

Pri oboch požiaroch nasadili aj vrtuľník Ozbrojených síl SR z leteckej základne v Prešove a zasahovali hasiči z okresov Poprad, Stará Ľubovňa a Levoča. Pomáhali im dobrovoľníci. V prvom prípade horel lesný porast v ťažko dostupnom teréne na ploche zhruba 100 x 100 metrov, v druhom prípade v rovnako náročnom lesnom prostredí 600 x 400 metrov.

"Túto jar sme zasahovali pri hasení horiacej trávy veľa raz, ale takéto rozsiahle lesné požiare boli prvé, " konštatoval Vravec.

Škody spôsobené požiarmi zatiaľ nevyčíslili a v štádiu vyšetrovania je aj ich príčina.

Mohlo by Vás zaujímať
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Mladá Prešovčanka obvinená z drogovej trestnej činnosti
Prešovský krajský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 21 ročnú ženu z Prešova. Obvinená žena si mala neoprávnene zadovážiť a prechovávať rôzne druhy omamných a psychotropných látok, najmä pervitín obsahujúci metamfetamín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK