Piatok, 07. október 2022
Meniny má Eliška | zajtra Brigita

Hasiči pod Tatrami bojujú od nedele už s tretím lesným požiarom

Poprad/Prešov 27. apríla (TASR) - S lesným požiarom, ktorý vypukol dnes popoludní medzi obcami Kravany a Vikartovce v okrese Poprad, bojuje v týchto chvíľach takmer dvadsiatka profesionálnych hasičov z piatich okresov. Na mieste je deväť vozidiel z okresov Poprad, Kežmarok, Liptovský Mikuláš, Levoča a Stará Ľubovňa. Pomáhajú aj desiatky dobrovoľníkov z obcí Kravany a Spišské Bystré.

"Horí v ťažko dostupnom teréne v lesnom poraste, kde sú aj polomy. Oheň zasiahol plochu s rozlohou asi dva hektáre. Hasičom sa už podarilo dostať sa nad miesto požiaru, " povedal pre TASR riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Poprade Ondrej Šproch. Potvrdil, že horí les na južnom svahu a prácu sťažuje silný vietor. Hasiči zvažovali aj použitie vrtuľníka, ktorý je zatiaľ v pohotovosti.

Od nedele ide už o tretí rozsiahly lesný požiar pod Tatrami. V závere víkendu sa rozhoreli takmer súbežne dva požiare v lesných porastoch v Bachledovej doline medzi obcami Ždiar a Lendak a v Lopušnej doline pri Svite. Obidva sa podarilo lokalizovať ešte v nedeľu, takže sa ďalej nešírili.

V Lopušnej doline, kde oheň zasiahol podobne ako v Bachledovej doline plochu osem hektárov, lokalizovali požiar od okrajov a dnes od rána pokračovali v likvidačných prácach smerom do stredu požiaroviska. "Na mieste je štrnásť hasičov s technikou, ktorí sa snažia uhasiť do zotmenia čo najviac, ale zrejme budeme pokračovať aj v utorok 28. apríla, na kedy sme požiadali o pomoc aj Záchrannú brigádu HaZZ z Humenného, " dodal Šproch.

Mohlo by Vás zaujímať
Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody na Sabinovskej ulici v Prešove
V utorok (30.08.2022) krátko po 17-tej hodine došlo na križovatke ulíc Duklianskej a Sabinovskej v Prešove k dopravnej nehode troch osobných motorových vozidiel.
Objasnená lúpež 87 ročného muža v Prešove
V stredu (21.09.2022) krátko pred 20-tou hodinou došlo k lúpežnému prepadnutiu 87 ročného muža.
OR HaZZ odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK