Sobota, 27. november 2021
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Hasiči pod Tatrami bojujú od nedele už s tretím lesným požiarom

Poprad/Prešov 27. apríla (TASR) - S lesným požiarom, ktorý vypukol dnes popoludní medzi obcami Kravany a Vikartovce v okrese Poprad, bojuje v týchto chvíľach takmer dvadsiatka profesionálnych hasičov z piatich okresov. Na mieste je deväť vozidiel z okresov Poprad, Kežmarok, Liptovský Mikuláš, Levoča a Stará Ľubovňa. Pomáhajú aj desiatky dobrovoľníkov z obcí Kravany a Spišské Bystré.

"Horí v ťažko dostupnom teréne v lesnom poraste, kde sú aj polomy. Oheň zasiahol plochu s rozlohou asi dva hektáre. Hasičom sa už podarilo dostať sa nad miesto požiaru, " povedal pre TASR riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Poprade Ondrej Šproch. Potvrdil, že horí les na južnom svahu a prácu sťažuje silný vietor. Hasiči zvažovali aj použitie vrtuľníka, ktorý je zatiaľ v pohotovosti.

Od nedele ide už o tretí rozsiahly lesný požiar pod Tatrami. V závere víkendu sa rozhoreli takmer súbežne dva požiare v lesných porastoch v Bachledovej doline medzi obcami Ždiar a Lendak a v Lopušnej doline pri Svite. Obidva sa podarilo lokalizovať ešte v nedeľu, takže sa ďalej nešírili.

V Lopušnej doline, kde oheň zasiahol podobne ako v Bachledovej doline plochu osem hektárov, lokalizovali požiar od okrajov a dnes od rána pokračovali v likvidačných prácach smerom do stredu požiaroviska. "Na mieste je štrnásť hasičov s technikou, ktorí sa snažia uhasiť do zotmenia čo najviac, ale zrejme budeme pokračovať aj v utorok 28. apríla, na kedy sme požiadali o pomoc aj Záchrannú brigádu HaZZ z Humenného, " dodal Šproch.

Mohlo by Vás zaujímať
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK