Piatok, 07. október 2022
Meniny má Eliška | zajtra Brigita

Odhalené pašované cigarety a alkohol

V dňoch od 07.05.2009 do 10.05.2009 prebiehala na cestách územného obvodu Colného úradu Prešov súčinnostná kontrolná akcia colnej správy a polície, ktorá bola zameraná na odhalenie nelegálneho dovozu tovaru z tretích krajín a na odhalenie nelegálnej migrácie osôb.

Pri týchto koordinovaných akciách v spolupráci s policajtmi Úradu hraničnej a cudzineckej polície bolo na rôznych miestach v územnej pôsobnosti Colného úradu Prešov zabezpečených celkom 60 000 ks cigariet rôznych značiek s tabakovým povrazcom v dĺžke do 90 mm a 51 kusov spotrebiteľských balení liehu. Všetok tovar bol označený ukrajinskými kontrolnými známkami.

Celkove bolo zistených 16 prípadov porušenia colných a daňových predpisov, pričom v troch z nich vzniklo dôvodné podozrenie z trestného činu porušovania predpisov o štátnych a technických opatreniach na označovanie tovaru podľa ustanovení § 279 Trestného zákona. Z uvedeného dôvodu boli tieto 3 prípady postúpené na ďalšie konanie orgánom činným v trestnom konaní. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na šesť mesiacov až 3 roky.

Celkový únik na cle a daniach bol vyčíslený vo výške 7 472 EUR a na pokutách bolo vybraných ďalších 227 EUR. Všetok tovar bol colníkmi Colného úradu Prešov zaistený a po jeho prepadnutí v prospech štátu bude zlikvidovaný.

mjr. Ing. Renáta Kravcová
hovorkyňa Colného úradu Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody na Sabinovskej ulici v Prešove
V utorok (30.08.2022) krátko po 17-tej hodine došlo na križovatke ulíc Duklianskej a Sabinovskej v Prešove k dopravnej nehode troch osobných motorových vozidiel.
Objasnená lúpež 87 ročného muža v Prešove
V stredu (21.09.2022) krátko pred 20-tou hodinou došlo k lúpežnému prepadnutiu 87 ročného muža.
OR HaZZ odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK