Piatok, 03. december 2021
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Odhalené pašované cigarety a alkohol

V dňoch od 07.05.2009 do 10.05.2009 prebiehala na cestách územného obvodu Colného úradu Prešov súčinnostná kontrolná akcia colnej správy a polície, ktorá bola zameraná na odhalenie nelegálneho dovozu tovaru z tretích krajín a na odhalenie nelegálnej migrácie osôb.

Pri týchto koordinovaných akciách v spolupráci s policajtmi Úradu hraničnej a cudzineckej polície bolo na rôznych miestach v územnej pôsobnosti Colného úradu Prešov zabezpečených celkom 60 000 ks cigariet rôznych značiek s tabakovým povrazcom v dĺžke do 90 mm a 51 kusov spotrebiteľských balení liehu. Všetok tovar bol označený ukrajinskými kontrolnými známkami.

Celkove bolo zistených 16 prípadov porušenia colných a daňových predpisov, pričom v troch z nich vzniklo dôvodné podozrenie z trestného činu porušovania predpisov o štátnych a technických opatreniach na označovanie tovaru podľa ustanovení § 279 Trestného zákona. Z uvedeného dôvodu boli tieto 3 prípady postúpené na ďalšie konanie orgánom činným v trestnom konaní. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na šesť mesiacov až 3 roky.

Celkový únik na cle a daniach bol vyčíslený vo výške 7 472 EUR a na pokutách bolo vybraných ďalších 227 EUR. Všetok tovar bol colníkmi Colného úradu Prešov zaistený a po jeho prepadnutí v prospech štátu bude zlikvidovaný.

mjr. Ing. Renáta Kravcová
hovorkyňa Colného úradu Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK