Utorok, 27. september 2022
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Trojicu chlapcov, ktorí dokopali bezdomovca, obvinili zo zabitia

Policajný vyšetrovateľ dnes obvinil zo zločinu zabitia a prečinu výtržníctva troch chlapcov vo veku 14 až 16 rokov z Ruskej Novej Vsi, ktorí 3. mája okolo 01.30 h na Hollého ulici v Prešove napadli a surovo zbili bezdomovca.

Daniel Džobaník z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove informoval TASR, že trojica obvinených spolu s ďalším 13-ročným chlapcom napadla 52-ročného muža, ktorý ležal na chodníku pred bytovkou. Najstarší z páchateľov k nemu pribehol ako prvý a bezdôvodne do neho začal kopať. Následne sa k nemu pridali aj ostatní. Mladistvých útočníkov rozohnal náhodný svedok incidentu a privolal hliadku. Policajti krátko po telefonáte podozrivých zadržali a predviedli na obvodné oddelenie. Napadnutý muž utrpel ťažké zranenia, s ktorými bol hospitalizovaný v nemocnici, kde 12. mája zomrel.
Vzhľadom na túto skutočnosť vyšetrovateľ skutok prekvalifikoval zo zločinu ublíženia na zdravý na zločin zabitia.

(TASR)

Mohlo by Vás zaujímať
Opitý Prešovčan čelne havaroval s autom v protismere. Nafúkal viac ako 2 promile
V nedeľu (28.08.2022) 3 hodiny po polnoci 30 ročný Prešovčan viedol osobné vozidlo v úseku cesty medzi obcami Šarišské Michaľany na obec Veľký Šariš.
Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody na Sabinovskej ulici v Prešove
V utorok (30.08.2022) krátko po 17-tej hodine došlo na križovatke ulíc Duklianskej a Sabinovskej v Prešove k dopravnej nehode troch osobných motorových vozidiel.
OR HaZZ odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK