Pondelok, 15. august 2022
Meniny má Marcela | zajtra Leonard

FHE: Shandy RP, Shandy a Ester

Prešovská hard-rocková, resp. metalová kapela Shandy a Ester vznikla zlúčením kapely gitaristu Stana „Šendyho“ Andrašíka Shandy RP a skupiny Ester speváka Rasťa Lendackého.

Shandy a Ester

Aktuálnu zostavu (od r. 2004) dopĺňajú Vlado Duleba – klávesy, Maroš "Magi" Vraňuch – basgitara, Martin "Klingy" Vraňuch - gitara a Vily Stanek – bicie.

Už v Shandy RP spieval Rasťo Lendacký, ktorý k tomu hovorí: „Šendy ma len zavolal naspievať mu cédečko. Inak, toto CD, čo sme teraz vydali, je už naše tretie. Prvé sme nahrali ako Shandy RP. Vzniklo tak, že Šendy urobil všetko v štúdiu, ja som iba prišiel a naspieval. Odohrali sme nejaké vystúpenia, no zistili sme, že to nie je ono. Ja som povedal, že mám predsa kapelu, oni prídu a zahrajú. Zlúčili sme vlastne dve kapely dokopy a odvtedy takto funguje. Z pôvodnej zostavy sme ostali Šendy, Magi a ja. “ Pôvodnú zostavu Shandy RP založil v júni 1995 dvaja gitaristi rockovej skupiny Eros - Stano Andrašík a Peter „Poľski“ Polák, dopĺňal ich Rasťo „Koza“ Lenárt, Ľubo Horňák a už spomínaný Maroš „Magi“ Vraňuch.

Diskografiu Shandy RP tvoria cédečka ...na úspech (1997) a 2002. Najnovšie CD Shandy a Ester sa volá Máme sa fajn 2008. V posledných rokoch zažívajú Shandy a Ester renesanciu. Účinkujú na mnohých akciách, zahrali si aj s českou legendou Citron či fínskou kapelou Lordi.

Webs: http://bandzone.cz/shandyaester
http://www.mkmb.sk/shandyaester/
http://www.muzikland.sk/shandyaester

Z bibliografie:
Profil Rasťa Lendackého: http://www.frenky.sk/clanok.php?clanok_id=516

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK