Sobota, 01. október 2022
Meniny má Arnold | zajtra Levoslav

Zber železa sa skončil tragickou smrťou päťročného dievčatka

Tragickou smrťou päťročného dievčatka sa skončilo zbieranie starého železa, ktoré vo štvrtok 21. mája zhromažďovala matka so svojimi dvomi malými deťmi v blízkosti obce Pušovce, okres Prešov.

Ako dnes informoval TASR Daniel Džobaník z Krajského riaditeľstva PZ v Prešove, žena a deti, ktoré bývali v obci Kuková, okres Svidník, vo štvrtok popoludní hľadali kovový šrot. Počas zbierania sa dostali až k susednej obci Pušovce, kde sa neďaleko štátnej cesty nachádzala kopa odpadu. Na tomto mieste matka vyberala železo a jej deti pobehovali po okolí. Keď zistila, že dcérka sa jej stratila z dohľadu, začala ju spolu so svojím 10-ročným synom hľadať, čo sa im však nepodarilo, preto poslala syna domov po pomoc.
V tom čase bolo asi 21.00 h a preto sa rodina rozhodla zavolať políciu. Po príchode na miesto, kde videli dievča naposledy, začali policajti systematicky prehľadávať celé okolie. V rámci pátrania prezreli aj cestný priepust. Ten sa nachádzal pod spomínanou kopou odpadu a na jeho dne našli telo dievčatka. Následne na to okamžite zavolali rýchlu záchrannú službu, lekár však už mohol len konštatovať smrť. Pri ohliadke tela malo dieťa otvorenú tržnú ranu na čele, iné zranenia zistené neboli. Presná príčina smrti bude stanovená po vykonaní pitvy.
Svidnícky policajný vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia.

(TASR)

Mohlo by Vás zaujímať
Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody na Sabinovskej ulici v Prešove
V utorok (30.08.2022) krátko po 17-tej hodine došlo na križovatke ulíc Duklianskej a Sabinovskej v Prešove k dopravnej nehode troch osobných motorových vozidiel.
OR HaZZ odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov.
Objasnená lúpež 87 ročného muža v Prešove
V stredu (21.09.2022) krátko pred 20-tou hodinou došlo k lúpežnému prepadnutiu 87 ročného muža.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK