Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

S Korzárom na cestách

Dovolenková súťaž S Korzárom na cestách, ktorú zorganizovali Prešovský denník Korzár a Mestské informačné centrum (MIC) v Prešove už pozná svojich víťazov.

Počas šiestich dní ste mali možnosť vyplniť otázky a spolu s kupónmi ich doručiť na adresu redakcie, či do Mestského informačného centra, ktoré sídli na Hlavnej ulici č. 67 v Prešove. V tejto súťaži sa nežrebovalo, ale zvíťazil ten, kto poslal odpovede na všetky otázky, priložil potrebný počet kupónov a najmä čo najinvenčnejšie odpovedal na šiestu, tvorivú súťažnú otázku. Chcete vedieť, kto vyhral? Chcete vedieť aj to, ako ste odpovedali? Čítajte ďalej...

Úvod súťaže S Korzárom na cestách sa týkal dovolenky na Slovensku. Najviac
z vás odporúčalo na trávenie letnej dovolenky Zemplínsku Šíravu, a na zimu Vysoké Tatry. Slovenským dovolenkovým pobytovým miestom sa však, podľa vašich hlasov, stal Slovenský raj, z kúpeľov preferujete Piešťany a Bardejovské Kúpele.

Zahraničnú dovolenku mieni väčšina z vás stráviť v Grécku, no záujem je aj o ďalšie krajiny (Chorvátsko, Španielsko, Taliansko, Malorka...).

Najviac vám, podľa našich anketových otázok, vyhovuje letecká doprava, ale neodmietate ani autobusovú, dávate prednosť hotelu pred apartmánom a medzi typmi stravovania zvíťazila polpenzia.

Niekoľkých z vás vyradila piata súťažná otázka, v ktorej sme po vás chceli, aby ste napísali aspoň tri druhy služieb (okrem predaja zájazdov) ponúka MIC Prešov. Väčšine z vás však ani táto otázka nerobila problémy. Najčastejšie ste uvádzali, že MIC ponúka služby internetovej kaviarne, predaj tlače, máp, suvenírov, či pohľadníc, či poskytovanie informácií o meste Prešov.
Taktiež ste správne uviedli, že v MIC Prešov si môžete podať inzerát do Prešovského denníka Korzár.

O všetkom rozhodla posledná, tvorivá otázka. MIC Prešov sa, ako je známe, venuje turistickému ruchu. Priamo v Mestskom informačnom centre v Prešove si za odbornej pomoci pracovníkov MIC môže každý vybrať zo širokej ponuky cestovných kancelárií zájazd, aký mu najviac vyhovuje. Súťažná úloha znela, aby ste pre túto službu MIC vymysleli výstižný slogan.

V hre bola hlavná cena - šek v hodnote 5000 korún na nákup ľubovoľného zájazdu v Mestskom informačnom centre v Prešove v sezóne Leto 2001. Druhou cenou je 20-hodinová permanentka do internetovej kaviarne MIC v hodnote 900 korún a treťou 10-hodinová permanentka. Okrem toho ste mali možnosť vyhrať niektorú z ďalších siedmich cien, ktorými sú upomienkové predmety (knihy, tričká, čiapky...) od Mestského informačného centra Prešov a Prešovského denníka Korzár.

Ako to teda celé dopadlo? Vybrať najlepší slogan nebolo jednoduché. Porota, na čele s konateľom MIC Mariánom Zvolenským napokon rozhodla, že šek na zájazd získava Marta Horáková z Prešova za slogan: "Icom picom na dovolenke s MIC-om." Podľa slov predsedu poroty bol po prvom prečítaní tento hlasovací lístok zaradený rovno medzi nevýherné, no porota sa nakoniec k nemu vrátila, pretože sa zhodla na tom, že v jednoduchosti je krása.

Druhú cenu získal Pavol Leščák ml. z Pečovskej Novej Vsi za to, že medzi svojimi návrhmi použil aj výstižné slovné spojenie "MIC - dovolenkový supermarket". Tretiu cenu udelila porota Judite Bačovej z Prešova za slogan:
"Keď na dovolenku, tak s MIC - je tam výber, istota, kvalita a ochota".

Na štvrtom mieste sa umiestnil Marián Gunčaga z Bardejova, na piatom Anna Poláková z Prešova. Druhú polovicu výhercov začína Gabriela Motýľová z Kračúnoviec, siedmu priečku obsadil Radomír Warošek z Prešova, ôsmu Ladislav Kožár z Bardejova. Na deviatom mieste skončil Jozef Mikluš z Prešova a desiatku výhercov uzatvára Ján Bača, taktiež z Prešova.

Výhry budú od utorka k dispozícii v MIC Prešov, na Hlavnej 67, podrobné informácie získate aj na telefónnom čísle 091 / 773 11 13 (v pondelok až piatok medzi 10. a 18. hodinou a v sobotu medzi 10. a 13. hodinou), prípadne na
e-mailovej adrese: pis@pis.sk. Výhercovia budú zároveň kontaktovaný aj telefonicky.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.