Štvrtok, 12. december 2019
Meniny má Otília | zajtra Lucia

Podnikatelia objavovali internet

Využitiu internetu a aktuálnym otázkam zavádzania elektronického obchodu venovali 5. apríla seminár v Prešove. Pre cieľovú skupinu malých a stredných podnikateľov, zamestnávajúcich od 3 do 50 zamestnancov ho zorganizovalo tunajšie Euro Info Centrum (EIC) pri Regionálnom poradenskom a informačnom centre.

V dovedna 10 prednáškach a prezentáciách sa okolo 80 účastníkov seminára v rozhodujúcej miere z Prešovského kraja, hlavne obchodníkov s textilom, drogériou a pod., dozvedelo podrobnejšie o moderných informačných technológiách.

Veľmi sa zaujímali o. i. o otázky digitálneho podpisu, pýtali sa na jeho bezpečnosť, koľko bude stať jeho registrácia a overovanie. Dostali informácie aj napr. o tom, ako má vyzerať webová stránka, ako ju využiť na podporu predaja, čo má na nej určite byť, čo vôbec nie, ako graficky náročná má byť, že každý druhý deň by mali na nej aktualizovať cenníky a i.

Prešovské EIC vôbec prvý takýto seminár zorganizovalo s podporou Európskej komisie v rámci jej propagačnej kampane v tomto polroku zameranej na rozvoj elektronického obchodu. Informačná pracovníčka EIC Mária Dirgová na základe výsledkov prieskumu z mája 2000 medzi 54 tisíc malými a strednými podnikateľmi v SR konštatovala, že na internet bolo napojených iba 14 percent z nich a ak využívali počítače, tak len na vedenie ekonomickej agendy. Na akcii 5. apríla vyzdvihla skutočnosť, že všetci prednášatelia vystúpili zadarmo. Práve oni ocenili, že prišlo až toľko záujemcov, i keď M. Dirgová konštatovala, že rozoslali dovedna 1000 pozvánok. Jej sa páčilo, že medzi účastníkmi boli aj ženy.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Prešovskí seniori navštívili Poľsko
III. Mestská organizácia JDS, Sídlisko III. Prešov sa v roku 2019 zamerala na poznávacie zájazdy po Slovensku, ale aj po okolitých krajinách. Seniori navštívili známy poľský aquapark a načerpali sily aj vďaka podpore mesta Prešov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.