Pondelok, 18. november 2019
Meniny má Eugen | zajtra Alžbeta

Tréner Komanický opustil lavičku

Pod Matúšovým hradom bol v sobotu futbalový sviatok, lebo po 15 rokoch sa opäť hral ligový futbal pod reflektormi. Na tento duel sa prišla pozrieť nižšia návšteva, ako sa všeobecne očakávalo a tí, ktorí prišli, videli viac-menej urputný boj na úkor futbalovej kvality.

Východniari boli spočiatku iniciatívnejší, hrali odvážne bez akéhokoľvek rešpektu a strachu. Svoje úsilie však vyjadrili iba množstvom rohových kopov, ale v koncovke boli dosť jaloví a bezzubí. Trenčania sa postupne predsa len striasli letargie, začali častejšie útočiť a hľadať kľúč na otvorenie pozornej obrany súpera. Najnebezpečnejším pre zadákov Tatrana bol Staš, ktorý hýril pohybom a vytvoril si patričný priestor na ohrozenie súperovej bránky. Čo sa nepodarilo spočiatku jemu, to zariadil v 40. minúte Porázik, ktorý sa najlepšie zorientoval v otvorenej obrane pred brankárom Pulenom a otvoril skóre zápasu, hoci tesne predtým zachraňoval Šmelko na bránkovej čiare príležitosť hostí. Tréner Prešovčanov Mikuláš Komanický po inkasovanom prvom góle reklamoval u rozhodcu evidentný faul na Hlinku a aby neprišiel do konfliktu s hlavným arbitrom a nedostal pokutu, radšej dobrovoľne odišiel do kabíny a druhý gól v bránke Prešovčanov ani nevidel. O ten sa zaslúžil v 45. minúte Staš, ktorý zachytil centrovanú loptu Müllera z rohového kopu a využil zaváhanie brankára hostí na vsietenie druhého úspechu. Hostia znenazdajky teda odchádzali do šatní s dvojgólovým mankom a domáci boli teoreticky na koni. Po obrátke, keď sa rozsvietili reflektory na štadióne na Sihoti, začala Ozeta veľmi nepozorne a predstavila sa nesústredeným výkonom. S chuťou a veľkým elánom hrajúci hostia dokázali v priebehu úvodných desať minút druhej časti nečakane, ale zaslúžene vyrovnať. V 48. minúte Müller v šestnástke fauloval Lelkeša a z nariadeného pokutového kopu M. Petruš zaznamenal prvý úspech Tatran. O sedem minút na to priebojný Lelkeš prešiel súperovou obranou ako nôž maslom a bolo vyrovnané 2:2. Hostia po vyrovnaní zvýšili úsilie a začali byť ešte viac nebezpečnejší a dotieravejší. Dobre hrajúci Drobňák mal niekoľko šancí na strhnutie víťazstva v prospech hostí, ale jeho príležitosti minuli presný cieľ a zostali nevyužité. Keď sa hrací čas naplnil, tak v nadstavenom čase mohol zmeniť výsledok v prospech domácich Ančic, ale jeho tutovku vďaka odvážnemu zákroku brankár Pulen zneškodnil. Hostia si po ucelenom výkone odviezli nakoniec z mesta módy cenný bod, hoci aj oni mali pomerne blízko k trojbodovému zisku. Bolo to priemerné a bojovné meranie síl dvoch vyrovnaných súperov, v ktorom chýbalo viac kvality a vzrušujúcich momentov na oboch stranách. Domáci priaznivci očakávali aj podstatne lepší výkon zo strany novotvoriaceho sa domáceho kolektívu.

Góly: 40. Porázik, 45. Staš - 48. M. Petruš (z 11 m), 55. Lelkeš.
Trenčín: Lipčák - S. Lukáč, Veselý, Šmelko, Müller (70. Horňák) - Konečný (76. Štyvár) - Horvatovič, Krško, Gottwald - Porázik (65. Ančic), Staš. Prešov: Pulen - Seman, Loj, M. Petruš, Ďorď, Pilip, Drobňák, Hlinka, Bednár (90. Jakubko), Lelkeš (80. Bubenko), Martaus (90. Pončák). Rozhodca Weiss, ŽK: Müller, Krško, Gottwald - Drobňák, 3860 divákov.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Rytieri z Bardejova nestačili na bojovníkov z Košíc
Fantastický obrat predviedli v siedmom kole Warriors z Košic, ktorí tak v tabuľke zmazali aj poslednú nulu v kolonke prehier.
Prešov Karate Kids - Krajňák a Jalowiczorová valcujú Európu!
Začiatkom tuhých európskych bojov, ktoré čakali na Prešov Karate Kids, bola ťažká medzinárodná súťaž - CROTIA OPEN 2019.
Prešovský kilometer preveril kondičku malých aj veľkých cyklistov
7. ročník Prešovského kilometra bol aj tento rok plný odhodlaných cyklistov všetkých vekových kategórií, no najmä radosti zo športu. Pozrite si podrobné výsledky.
Štvrťfinálové pohárové víťazstvo bolo blízko, ale nekonalo sa
Prvý zápas štvrťfinále Slovenského pohára vo volejbale mužov bol v Prešove dramatický do poslednej lopty. Z dôležitého víťazstva sa po obrate z 0:2 na 3:2 tešil húževnatý súper z Myjavy. Pred novembrovou odvetou (27. 11.) majú hráči VK MIRAD PU Prešov náročnú východiskovú situáciu.
Prešovskí volejbalisti nestačili na Svidník, pred rekordnou domácou kulisou uchmatli len bod
V rámci 8. kola Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov odvekých rivalov z družstva TJ Slávia Svidník. Bezmála 300 fanúšikov športu spod vysokej siete vytvorilo výbornú atmosféru a zároveň sezónny rekord návštevnosti športovej haly na Sekčove.