Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

Nový riaditeľ GK2 Stanislav Šanta

Prakticky od začiatku školského roku 1999/2000 sa začali na gymnáziu na Konštantínovej ulici (GK2) v Prešove, známom aj pod názvom horné gymnázium, diať veci, ktoré vzbudili záujem verejnosti.

Začalo to odvolaním riaditeľa Slavomíra Hrinka, ktorého po výberovom konaní vystriedala Elvíra Abrahámová. Tú do funkcie vymenoval prednosta Krajského úradu v Prešove. Problémy pokračovali spormi medzi novou riaditeľkou a exriaditeľom, ktoré vyvrcholili výpoveďou pre S. Hrinka. Ten však medzitým vyhral súdny spor s krajským úradom, pričom súd ho potvrdil v riaditeľskej funkcii. Na to kraj odvolal aj S. Hrinka, aj E. Abrahámovú a vedením školy poveril Stanislava Šantu, dovtedajšieho predsedu Rady školy.

Krajský prednosta ho už do riaditeľskej funkcie vymenoval. Dospel tak na základe výberového konania, pričom však využil svoje právo a odmietol prvý návrh Rady školy.

Meno Stanislava Šantu figurovalo až v opätovnom návrhu.
"Je to rozhodnutie prednostu krajského úradu, ktoré rešpektujem, a ktoré je, pokiaľ viem, na gymnáziu plne akceptované," komentoval túto situáciu nový riaditeľ.

Stanislav Šanta už vymenoval svojich zástupcov. Hospodárskym zástupcom sa stal Jozef Gajdoš, ktorý na tomto poste vystriedal Zoltána Daka.
"Nového zástupcu som vymenoval kvôli tomu, že pán Dako sa rozhodol k 1. aprílu odísť do dôchodku. Chcem zdôrazniť, že odišiel dobrovoľne, pričom dôchodkový vek dovŕšil už v minulom roku," uviedol riaditeľ GK2.

Na poste pedagogickej zástupkyne riaditeľa ostala Mária Romanová.

"Škola beží normálne, rovnako tomu bolo aj počas toho prechodného obdobia," uviedol Stanislav Šanta, pričom skonštatoval, že školu - najprv ako poverený, neskôr menovaný riaditeľ - prevzal "úplne v poriadku, vrátane jej finančného zabezpečenia".

V učiteľskom zbore v súčasnosti figurujú aj predchádzajúci šéfovia horného gymnázia Slavomír Hrinko a Elvíra Abrahámová. Podľa riaditeľových slov platí pôvodná Hrinkova zmluva, ktorý tak na škole pôsobí ako učiteľ predmetov matematika a fyzika. Elvíra Abrahámová učí biológiu a chémiu.

"Situácia na gymnáziu sa upokojila, čo je pre nás do budúcnosti povzbudzujúce. Momentálne sa chystáme na prijímacie pohovory na štvorročné štúdium, krátko na to na prijímačky pre osemročné gymnázium. Študentov potom čakajú maturitné skúšky a prijímacie pohovory na vysoké školy, pričom sme pre ich prípravu urobili maximum a chceme nadviazať na dobré výsledky z minulých rokov," uzavrel riaditeľ GK2 Stanislav Šanta.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.