Nedeľa, 08. december 2019
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Nový riaditeľ GK2 Stanislav Šanta

Prakticky od začiatku školského roku 1999/2000 sa začali na gymnáziu na Konštantínovej ulici (GK2) v Prešove, známom aj pod názvom horné gymnázium, diať veci, ktoré vzbudili záujem verejnosti.

Začalo to odvolaním riaditeľa Slavomíra Hrinka, ktorého po výberovom konaní vystriedala Elvíra Abrahámová. Tú do funkcie vymenoval prednosta Krajského úradu v Prešove. Problémy pokračovali spormi medzi novou riaditeľkou a exriaditeľom, ktoré vyvrcholili výpoveďou pre S. Hrinka. Ten však medzitým vyhral súdny spor s krajským úradom, pričom súd ho potvrdil v riaditeľskej funkcii. Na to kraj odvolal aj S. Hrinka, aj E. Abrahámovú a vedením školy poveril Stanislava Šantu, dovtedajšieho predsedu Rady školy.

Krajský prednosta ho už do riaditeľskej funkcie vymenoval. Dospel tak na základe výberového konania, pričom však využil svoje právo a odmietol prvý návrh Rady školy.

Meno Stanislava Šantu figurovalo až v opätovnom návrhu.
"Je to rozhodnutie prednostu krajského úradu, ktoré rešpektujem, a ktoré je, pokiaľ viem, na gymnáziu plne akceptované," komentoval túto situáciu nový riaditeľ.

Stanislav Šanta už vymenoval svojich zástupcov. Hospodárskym zástupcom sa stal Jozef Gajdoš, ktorý na tomto poste vystriedal Zoltána Daka.
"Nového zástupcu som vymenoval kvôli tomu, že pán Dako sa rozhodol k 1. aprílu odísť do dôchodku. Chcem zdôrazniť, že odišiel dobrovoľne, pričom dôchodkový vek dovŕšil už v minulom roku," uviedol riaditeľ GK2.

Na poste pedagogickej zástupkyne riaditeľa ostala Mária Romanová.

"Škola beží normálne, rovnako tomu bolo aj počas toho prechodného obdobia," uviedol Stanislav Šanta, pričom skonštatoval, že školu - najprv ako poverený, neskôr menovaný riaditeľ - prevzal "úplne v poriadku, vrátane jej finančného zabezpečenia".

V učiteľskom zbore v súčasnosti figurujú aj predchádzajúci šéfovia horného gymnázia Slavomír Hrinko a Elvíra Abrahámová. Podľa riaditeľových slov platí pôvodná Hrinkova zmluva, ktorý tak na škole pôsobí ako učiteľ predmetov matematika a fyzika. Elvíra Abrahámová učí biológiu a chémiu.

"Situácia na gymnáziu sa upokojila, čo je pre nás do budúcnosti povzbudzujúce. Momentálne sa chystáme na prijímacie pohovory na štvorročné štúdium, krátko na to na prijímačky pre osemročné gymnázium. Študentov potom čakajú maturitné skúšky a prijímacie pohovory na vysoké školy, pričom sme pre ich prípravu urobili maximum a chceme nadviazať na dobré výsledky z minulých rokov," uzavrel riaditeľ GK2 Stanislav Šanta.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.