Nedeľa, 08. december 2019
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Akademická obec sa nabádala k protestu

Necelá stovka členov akademickej obce Prešovskej univerzity (PU) v Prešove sa zišla 11. apríla na jej výročnom zhromaždení. Viacerí diskutéri to hodnotili tak, že apatia prerástla už do takýchto rozmerov, lebo na piatich fakultách PU, ktoré zamestnávajú asi 700 ľudí, študuje 7 tisíc študentov, a teda mala byť podstatne vyššia účasť.

Zazneli výzvy buď pridať sa k ohlásenému štrajku učiteľov 16. mája, alebo aspoň pomenovať hranice biedy vysokého školstva v SR a kedy dospeje do štádia, keď už bude neúnosná.
Správa o stave PU za rok 2000, ktorú predložil rektor PU Karol Feč poukázala na značné materiálno-technické, personálne a finančné problémy PU. Na druhej strane vyzdvihla kvalifikačný rast pedagógov, napr. za hodnotený rok sa nositeľmi hodnosti profesor stali 7 učitelia PU.

K. Feč oznámil fóru, že 11. apríla dostal rozpočtové opatrenie, ktorým sa viaže 50 percent ročného rozpočtu PU do konca júna t. r. Netýka sa akurát mzdovej oblasti.

Viacerí v diskusii nabádali k rýchlejšiemu zavedeniu kreditného systému štúdia, keďže rektor v správe povedal, že v podmienkach PU by mal byť funkčný od roku 2004. Rektor obhajoval svoje tvrdenie tým, že ak má byť systém zmysluplný, tak musí byť funkčný, čo sa nedá docieliť bez zavedenia moderných technológií. Na tento účel treba peniaze. Prorektor Imrich Belejkanič k tomu dodal, že prípravy na zavedenie systému sa už na všetkých fakultách rozbehli, prvá kontrola stavu príprav má byť 30. mája t. r., takže otázka nestojí tak, ako keby sa nič nedialo.

Zástupcovia študentskej časti obce kritizovali pomery v študentskom domove (ŠD), slabé počítačové vybavenie a mnohé administratívne prekážky, strpčujúce študentský život. V tomto zmysle padol aj návrh, aby ŠD prestal byť súčasťou PU a fungoval nezávisle na nej.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.