Piatok, 19. august 2022
Meniny má Lýdia | zajtra Anabela

FHE: Viliam Tarjányi

Viliam Tarjányi bol nielen dlhoročným pedagógom, zakladateľom, umeleckým vedúcim a dirigentom mládežníckeho orchestra, ale aj interpretom a skladateľom. Preto nemôže chýbať v tejto encyklopédii.

Meno Viliam Tarjányi sa neodmysliteľne spája s Prešovom a s hudbou. Ešte v roku 1959 založil prvý dychový orchester, ktorý roky viedol, a ktorý odchoval niekoľko generácií hudobníkov. Okrem dychovky vtisol svoju pečať aj medzi spevácke zbory. Tarjányi počas svojho života výraznou mierou zasiahol do prešovského, ale i slovenského hudobného diania.

Viliam Tarjányi (1915 - 1996) sa stal laureátom Ceny mesta Prešov za rok 2008, in memoriam (na snímke jeho dcéra pri podpise do kroniky a preberaní "sošky"). Okrem toho sa v tomto roku začal konať na jeho počesť aj festival dychových súborov a mažoretiek Tarjányiho Prešov.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK