Sobota, 01. október 2022
Meniny má Arnold | zajtra Levoslav

V dvoch obciach v kraji vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity

Búrka sprevádzaná silným nárazovým vetrom, ktorá sa v piatok poobede 26.6 prehnala východným Slovenskom, zapríčinila aj stúpanie hladín niektorých miestnych tokov. Podľa informácií operačného dôstojníka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove tretí stupeň povodňovej aktivity vyhlásili v obciach Ruská Poruba v okrese Humenné a v Tulčíku, okres Prešov.

"Bolo to ako tornádo. Po 17. hodine sa prihnal vietor a prudký dážď, " komentovala situáciu starostka Tulčíka Janka Šoltésová. Vietor polámal v obci a na brehu rieky Sekčov asi 50 stromov. Starostka sa obáva, že konáre a stromy, ktoré popadali do rieky, môžu zapríčiniť aj vyliatie toku. Na niektorých domoch porozbíjalo okná a prerušená bola aj dodávka elektriny.
Cestu smerom na Bardejov zaplavila voda a nánosy blata, takže bola neprejazdná. V jednom smere sa ju podarilo sprejazdniť až po 18. h. Následky búrky odstraňujú obyvatelia v spolupráci s cestármi. Starostka zvolala krízový štáb, ktorý bude zasadať v najbližších chvíľach.

(tasr)

Súvisiace články
27.6.2009 Hasiči odstraňujú následky silnej búrky 27.6.2009 V Prešovskom kraji pomáhajú odstraňovať následky búrky
Mohlo by Vás zaujímať
Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody na Sabinovskej ulici v Prešove
V utorok (30.08.2022) krátko po 17-tej hodine došlo na križovatke ulíc Duklianskej a Sabinovskej v Prešove k dopravnej nehode troch osobných motorových vozidiel.
OR HaZZ odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov.
Objasnená lúpež 87 ročného muža v Prešove
V stredu (21.09.2022) krátko pred 20-tou hodinou došlo k lúpežnému prepadnutiu 87 ročného muža.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK