Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Objasnili viac prípadov trestnej činnosti

Objasnenosť na bezmála 55 percent dosiahli za 1. štvrťrok t. r. policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) SR v Prešove. Je vyššia o vyše 11 percent v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2000. Vzrástol však aj počet prípadov trestnej činnosti.

Za prvé tri tohoročné mesiace ich v policajnom okrese Prešov, čo je územie okresov Prešov a Sabinov, zaevidovali 655, o 42 viac ako v 1. štvrťroku 2000. Za toto obdobie nedošlo k žiadnej vražde (vlani dve) a zo siedmich lúpeží policajti už vypátrali v piatich prípadoch ich páchateľov.

Alarmujúcim je podľa policajnej štatistiky, ktorú 20. apríla na stretnutí s novinármi zverejnil okresný policajný hovorca Róbert Breja podiel maloletých a mladistvých na páchaní trestnej činnosti. Z 356 objasnených prípadov sa deti vo veku od 5 do 15 rokov dopustili 56 trestných činov (15,7 percenta z celkového počtu objasnených prípadov) a mládež do 18 rokov 68 trestných činov (19,1 percenta).

Trestnou činnosťou vznikla škoda za viac ako 30,5 milióna Sk. Najpočetnejšiu skupinu podľa druhu trestnej činnosti tvorila majetková. Za hodnotené obdobie sa stalo 378 takých trestných činov, z nich objasnili 114, išlo napr. o 188 krádeží vlámaním, z nich 23 do bytov, 29 do chát a 17 bolo ukradnutých áut.

R. Breja uviedol, že za 1. štvrťrok 2001 prišlo na postup policajtov dovedna 20 sťažností, z nich Úrad inšpekčnej služby a Krajské riaditeľstvo PZ SR v Prešove uznali 6 za opodstatnené, 4 za neopodstatnené a 10 sa ešte rieši. V tejto súvislosti konštatoval, že počet sťažností napr. na primeranosť policajného zákroku, či postup policajtov pri dopravnej nehode rastie, je to však aj výsledok konania niektorých chronických sťažovateľov. V roku 2000 bolo dovedna 55 sťažností, z nich 22 opodstatnených, 16 sťažovateľom nevyhoveli a 17 sa ešte rieši.

Mohlo by Vás zaujímať
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.