Piatok, 06. december 2019
Meniny má Mikuláš | zajtra Ambróz

Objasnili viac prípadov trestnej činnosti

Objasnenosť na bezmála 55 percent dosiahli za 1. štvrťrok t. r. policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) SR v Prešove. Je vyššia o vyše 11 percent v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2000. Vzrástol však aj počet prípadov trestnej činnosti.

Za prvé tri tohoročné mesiace ich v policajnom okrese Prešov, čo je územie okresov Prešov a Sabinov, zaevidovali 655, o 42 viac ako v 1. štvrťroku 2000. Za toto obdobie nedošlo k žiadnej vražde (vlani dve) a zo siedmich lúpeží policajti už vypátrali v piatich prípadoch ich páchateľov.

Alarmujúcim je podľa policajnej štatistiky, ktorú 20. apríla na stretnutí s novinármi zverejnil okresný policajný hovorca Róbert Breja podiel maloletých a mladistvých na páchaní trestnej činnosti. Z 356 objasnených prípadov sa deti vo veku od 5 do 15 rokov dopustili 56 trestných činov (15,7 percenta z celkového počtu objasnených prípadov) a mládež do 18 rokov 68 trestných činov (19,1 percenta).

Trestnou činnosťou vznikla škoda za viac ako 30,5 milióna Sk. Najpočetnejšiu skupinu podľa druhu trestnej činnosti tvorila majetková. Za hodnotené obdobie sa stalo 378 takých trestných činov, z nich objasnili 114, išlo napr. o 188 krádeží vlámaním, z nich 23 do bytov, 29 do chát a 17 bolo ukradnutých áut.

R. Breja uviedol, že za 1. štvrťrok 2001 prišlo na postup policajtov dovedna 20 sťažností, z nich Úrad inšpekčnej služby a Krajské riaditeľstvo PZ SR v Prešove uznali 6 za opodstatnené, 4 za neopodstatnené a 10 sa ešte rieši. V tejto súvislosti konštatoval, že počet sťažností napr. na primeranosť policajného zákroku, či postup policajtov pri dopravnej nehode rastie, je to však aj výsledok konania niektorých chronických sťažovateľov. V roku 2000 bolo dovedna 55 sťažností, z nich 22 opodstatnených, 16 sťažovateľom nevyhoveli a 17 sa ešte rieši.

Mohlo by Vás zaujímať
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.