Nedeľa, 04. december 2022
Meniny má Barbora, Barbara | zajtra Oto

Proces s Mikulášom Č. súd odročil na september

Hlavné pojednávanie s Mikulášom Č. , ktoré prebieha na Okresnom súde (OS) v Prešove, dnes predseda senátu odročil a bude pokračovať 2. – 4. septembra.

Pred senátom mal dnes vypovedať znalec z odboru psychológie, ktorého súd poveril vypracovaním posudku na obžalovaného. Ten sa na základe predvolania pred súd dostavil už v pondelok, keď doručil aj závery svojho skúmania. Predseda senátu prerušil pojednávanie do dnešného dňa, aby procesným stranám poskytol čas na oboznámenie sa s dokumentom. Znalec sa však ospravedlnil a na dnešné vypočutie sa nedostavil. Odôvodnil to pracovnými povinnosťami, ktoré mal už vopred naplánované. Senát jeho ospravedlnenie akceptoval a pojednávanie odročil.

Obhajoba v pondelok predložila súdu iný znalecký posudok, ktorý si dala vypracovať odborníkovi z Českej republiky a požiadala o jeho vypočutie. Súd jej žiadosti nevyhovel, lebo znalec nebol registrovaný v zozname Ministerstva spravodlivosti SR. Slovenskému znalcovi uznesením uložil dopracovať psychologický posudok s tým, aby si preštudoval zistenia českého kolegu, ktoré by mu mohli poslúžiť na doplnenie správy.

Súd rovnako požiada o doplnenie znaleckej expertízy, ktorá by mala zodpovedať otázku, akou zbraňou bol zastrelený Pavol Lenhart, pretože sa v doterajšom priebehu procesu objavili rozpory vo výpovediach svedkov a znaleckých posudkoch.

Obžalovaný Mikuláš Č. , ktorý je v súčasnej dobe umiestnený v súdnej väzbe v Ilave, požiadal o preloženie do iného zariadenia. Žiadosť odôvodnil tým, že tam začala rekonštrukcia, nie je tam štandardný režim a stupňujú sa tlaky na jeho osobu. Domnieva sa, že by mohol by premiestnený do iného ústavu, napríklad priamo do Prešova, kde prebieha aj súdny proces. Súd o jeho žiadosti rozhodne po tom, ako sa oboznámi s konkrétnymi podmienkami.

Mikuláš Č. pred senátom Okresného súdu v Prešove čelí obžalobe zo spáchania šiestich vrážd a spolu so svojím exšvagrom Jozefom M. aj obvineniu so spoluúčasti na usmrtení podnikateľa Mariána Karcela. Proces sa začal v novembri minulého roka a v jeho priebehu bolo vypočutých viac ako 50 svedkov a znalcov. V prípade dokázania viny hrozí obžalovanému trest odňatia slobody na 15 – 25 rokov alebo doživotné väzenie.

(TASR)

Súvisiace články
27.1.2010 V procese s Mikulášom Č. dnes vypovedal jeho bývalý spoločník z firmy 26.1.2010 V procese s Mikulášom Č. vypovedala manželka Miroslava Vlčeka 26.1.2010 Mikuláš Č. čelí pred súdom obžalobe z vraždy Miroslava Vlčeka 10.11.2009 Mikuláša Č. odsúdili na doživotný trest odňatia slobody 21.10.2009 Mikuláš Č. priznal spoluúčasť na jednej zo siedmich vrážd 20.10.2009 Záverečné reči obhajoby Mikuláša Č. budú pokračovať v stredu 20.10.2009 Prokuratúra navrhla pre Mikuláša Č. v záverečnej reči doživotné väzenie 2.9.2009 Proces s Mikulášom Č. dnes odročili na 21.-23. septembra
Mohlo by Vás zaujímať
Policajná akcia v obvode železničných dráh
Počínajúc dnešným dňom t.j. 07.11.2022 až do 14.11.2022 aj na území Prešovského kraja prebieha policajná akcia v obvode železničných dráh pod názvom , ,Modrá 24“
Nočný požiar v bytovom dome na Prostějovskej ulici si vyžiadal 2 obete. Primátor mesta Prešov vyhlásil mimoriadnu situáciu
Nočný požiar v bytovom dome na Prostějovskej ulici si vyžiadal 2 obete. Primátor mesta Prešov vyhlásil mimoriadnu situáciu
Kontroly finančnej správy Colného úradu na cestách v Prešove odhalili nedostatky
Príslušníci finančnej správy Colného úradu Prešov v mesiaci jún až október 2022 zamerali svoju kontrolnú činnosť na cestné komunikácie vo svojom územnom obvode. Kontroly priniesli viaceré zistenia. Colný úrad plánuje pokračovať v týchto kontrolách aj v najbližšom období.
Z kočikárne na Sibírskej ulici v Prešove zmizli disky a pneumatiky
Prešovskí policajti vyšetrujú krádež diskov a pneumatík z zo spoločných priestorov v jednom z bytových domov na Sibírskej ulici v Prešove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK