Utorok, 27. september 2022
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Pri zásahu v Š. Michaľanoch sa zranilo 7 ľudí, zaistených bolo 30 osôb

Po zásahu polície na protestnom zhromaždení, ktoré sa konalo v sobotu v obci Šarišské Michaľany v Sabinovskom okrese, zaistili v rámci bezpečnostných opatrení 27 osôb pre porušenie verejného poriadku, jednu osobu predviedli za účelom podania vysvetlenia a ďalšie dve z dôvodu preukázania totožnosti.

Ako dnes informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) Policajného zboru (PZ) v Prešove Magdaléna Fečová, všetkých po vykonaní potrebných úkonov prepustili a zistené priestupky budú po zdokumentovaní odstúpené na príslušné Obvodné úrady.

Fečová dodala, že počas služobného zákroku a použitia donucovacích prostriedkov boli zranené dve osoby, voči ktorým bol zásah vedený. Tieto zranenia boli podľa vyjadrenia ošetrujúcich lekárov len ľahkého charakteru a nevyžiadali si ich hospitalizáciu. Okrem toho boli ľahko zranení aj piati zasahujúci policajti. Zástupca riaditeľa KR PZ v Prešove Karol Korpáš vyhodnotil použitie donucovacích prostriedkov v rámci bezpečnostných opatrení ako opodstatnené.

"Vo večerných hodinách ani počas noci už nedošlo k žiadnemu incidentu, polícia monitorovala nielen spomínanú obec, ale aj okolité dediny. Zvýšený výkon služby zostáva naďalej v platnosti, " konštatovala policajná hovorkyňa.

Prívrženci extrémistických skupín v sobotu nerešpektovali výzvu starostu na ukončenie zhromaždenia a pri zaisťovaní Mariána Kotlebu zo Slovenskej pospolitosti krátko pred 16. h začali do policajtov hádzať kamene, fľaše a sklenené poháre. Vzápätí nato nasledoval policajný zásah, pričom ťažkoodenci so štítmi vytlačili účastníkov protestu z areálu ihriska, potom ich za železničnou stanicou rozohnali obuškami a vodným delom. Počas zásahu na policajtov demonštranti hádzali kamene a pyrotechniku.

Fečová TASR potvrdila, že predvedený Kotleba využil svoje právo a na polícii nevypovedal. Polícia ho identifikovala ako organizátora neohláseného protestu a zaistila ešte pred samotným zásahom.

Výzvu na protest proti vyčíňaniu Rómov v Šarišských Michaľanoch zverejnila na svojich internetových stránkach Slovenská pospolitosť. Kotleba na stretnutí vyhlásil, že situácia je neúnosná a štátne orgány by mali zabezpečiť, aby životy a zdravie občanov neboli ohrozované útočiacimi "cigánmi".

K protestujúcim extrémistom sa pridala aj časť obyvateľov obce, ďalšie stovky sledovali zhromaždenie z príjazdovej cesty.

"Skutočne sa to už nedá vydržať. Neustále sa musíme báť o majetok. Po tom, ako zabili predavačku a dobili správcu ihriska, máme strach už aj o svoj život. Polícia by s tým mala niečo urobiť, " povedal 74-ročný dôchodca.

Zásah polície mnohí z obyvateľov považujú za neprimeraný a počas neho policajtov verbálne napádali. Podľa vyjadrení niektorých mal starosta dať viac času na vyprázdnenie ihriska, lebo tam boli nielen dospelí, ale aj deti.

(TASR)

Súvisiace články
13.8.2009 Hagyari sa stretol s organizátormi ohlásenej akcie Ľudia proti násiliu 12.8.2009 Nechceme v meste prejavy extrémizmu
Mohlo by Vás zaujímať
Opitý Prešovčan čelne havaroval s autom v protismere. Nafúkal viac ako 2 promile
V nedeľu (28.08.2022) 3 hodiny po polnoci 30 ročný Prešovčan viedol osobné vozidlo v úseku cesty medzi obcami Šarišské Michaľany na obec Veľký Šariš.
Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody na Sabinovskej ulici v Prešove
V utorok (30.08.2022) krátko po 17-tej hodine došlo na križovatke ulíc Duklianskej a Sabinovskej v Prešove k dopravnej nehode troch osobných motorových vozidiel.
OR HaZZ odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK