Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Otvorili pltnícku sezónu na Dunajci

Červený Kláštor (TASR) - Za nádherného slnečného počasia a záujmu, ktorý o 300 percent prevyšoval možnú kapacitu slávnostne otvorili 1. mája na Dunajci s výborným vodným stavom v poradí 123. pltnícku sezónu.

Na 12 pltiach sa zviezlo o. i. okolo 120 pozvaných hostí súkromnej firmy Pltníctvo Dunajec so sídlom v Červenom Kláštore. Išlo o predstaviteľov štátnej správy a obecných úradov, obchodných partnerov z cestovných kancelárií a agentúr, tatranských hotelov, s ktorými uvedená firma spolupracuje. Ladislav Solár, jeden z jej spolumajiteľov pri tejto príležitosti informoval, že tak ako po iné roky tak aj tento sami si vyrobili asi 5-6 nových súprav pltí, ktoré v priemere vydržia 6-8 rokov. Jedna jazda z Červeného Kláštora do Lesnice trvá od 60 do 120 minút po asi 10 km dlhej trase prielomom Dunajca po prúde v Pieninskom národnom parku.

Na vrchole sezóny využíva táto firma vyše 30 pltí. Vtedy berie do práce aj brigádnikov, zväčša vysokoškolákov. Základ pracovného osadenstva od 15. apríla do konca októbra tvoria pltníci, miestni obyvatelia, ktorí sú v trvalom pracovnom pomere.

Medzi účastníkmi slávnostného otvorenia bola už aj 40-členná skupina turistov z nemeckého Mníchova. Hrali goralské ľudové kapely, miestny duchovný posvätil plte.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Prešovskí seniori navštívili Poľsko
III. Mestská organizácia JDS, Sídlisko III. Prešov sa v roku 2019 zamerala na poznávacie zájazdy po Slovensku, ale aj po okolitých krajinách. Seniori navštívili známy poľský aquapark a načerpali sily aj vďaka podpore mesta Prešov.
Jednota dôchodcov Pod Kalváriou motivuje seniorov k pohybu
IV. Mestská organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku Pod Kalváriou Prešov pripravuje a usporadúva množstvo aktivít pre seniorov. Vďaka podpore mesta Prešov sa seniori zapojili do projektu Zdravie a pohyb.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.