Piatok, 21. január 2022
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Polícia uzavrela vyšetrovanie úmrtia Bardejovčanky a jej maloletého syna

Prešovský krajský policajný vyšetrovateľ uzavrel vyšetrovanie rodinnej tragédie, ku ktorej došlo 4. marca 2009 v Bardejove, kedy 38-ročný muž po príchode domov našiel v saune svojho rodinného domu zastrelenú 31-ročnú manželku a ani nie dvojročného syna.

V tejto súvislosti v ten istý deň začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci pre obzvlášť závažný zločin vraždy.

Lekár pri obhliadke nebohých našiel na tele chlapca jedno strelné poranenie v pravej prednej časti hrudníka a žena mala dve strelné poranenia, jedno v spánkovej časti hlavy a druhé na hrudníku. Na podlahe sauny sa nachádzala strelná zbraň, ktorú mal v legálnej držbe manžel nebohej. Tú polícia zaistila a odoslala na expertízu. K objasňovaniu úmrtia osôb polícia prizvala aj znalcov z viacerých odvetví odboru kriminalistiky, zdravotníctva a farmácie.

Ako dnes informovala TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Magdaléna Fečová, na základe vykonaného dokazovania sa jednoznačne preukázalo, že v uvedený deň v čase od 14.30 h do 16.30 h žena krátkou guľovou zbraňou zastrelila najskôr svojho syna a následne dvoma výstrelmi z tej istej zbrane spáchala samovraždu. Znalci prišli k záveru, že žena si najskôr strelila do hrudníka, tento výstrel jej však nespôsobil bezvedomie. Druhý smrteľný výstrel smeroval do pravého spánku.

Fečová dodala, že trestné stíhanie proti tomu, kto zomrel, nie je prípustné, preto v zmysle príslušných ustanovení Trestného zákona a Trestného poriadku vyšetrovateľ vec uznesením zastavil.

(TASR)

Mohlo by Vás zaujímať
Prekvapivý nález ľudskej lebky v pivnici v Prešove
V sobotu (08.01.2022) po 18-tej hodine bol na operačné stredisko ohlásený nález ľudskej lebky.
Ukradli kabelku doktorke priamo z ambulancie
Včera (30.12.2021) popoludní bolo doktorkou oznámené na tiesňovú linku 158, že jej z ambulancie bola ukradnutá kabelka.
Krádež v aute na ulici Švábska
Včera (12.01.2022) popoludní 61 ročný muž osobne oznámil na Obvodnom oddelení Policajného zboru Prešov – Juh, že došlo ku krádeži.
Mestská polícia Prešov vyzýva na bezpečné zaobchádzanie so zábavnou pyrotechnikou
Nesprávne zaobchádzanie s pyrotechnikou sa môže v niektorých prípadoch zmeniť aj na boj o život. Mestská polícia Prešov preto apeluje na občanov, aby boli pri manipulácii s ohňostrojmi a petardami obzvlášť opatrní.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK