PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/5391/dvojrocny_chlapec-_ktoreho_pohryzol_pitbull-_je_mimo_ohrozenia_zivota.html

Dvojročný chlapec, ktorého pohrýzol pitbull, je mimo ohrozenia života

Dvojročný chlapec, ktorého v utorok 15. septembra na pozemku pri novostavbe jedného z rodinných domov v Poprade napadol pitbull, je stabilizovaný, pri vedomí a mimo ohrozenia života. Potvrdila to dnes TASR zástupkyňa primárky detského oddelenia popradskej nemocnice Anna Antalíková.

Dodala, že chlapec bol po operácii hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Magdaléna Fečová dnes TASR informovala, že prípad vyšetrujú popradskí policajti a v tejto súvislosti začali aj trestné stíhanie vo veci pre prečin ublíženia na zdraví.

Ako sa uvádza v policajnej správe, dve ženy sa vybrali nakŕmiť psa, pričom jedna z nich vzala so sebou aj svojho dvojročného vnuka. Pitbull bol v tom čase bez košíka, priviazaný priamo reťazou o železnú tyč. Vzápätí sa však odtrhol a začal chlapca hrýzť.

Keďže stará matka chcela vnuka ochrániť, priľahla ho svojím telom, druhá žena sa snažila zúrivého psa odtiahnuť, ten ju však nepočúval a hrýzol aj obe ženy. Ich krik počuli dvaja okoloidúci muži, tí im pribehli na pomoc a podarilo sa im psa odohnať palicou. Nakoniec privolali sanitku rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá odviezla zranených do nemocnice, kde chlapca hospitalizovali.

(TASR)

 
16.9.2009 | Autor: TASR | Polícia a záchranné zložky | čítané: 1202 krát