Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Nováčikov ako maku

Tak ako sme už pred časom avizovali, malý futbal neodpočíva ani počas letných prázdnin. Dôkazom toho je fakt, že na tomto poli sa udiali niektoré zaujímavé zmeny, ale aj úplné novinky.

Pod našim drobnohľadom bude tentoraz druhá uličná liga vo futbale. Okrem tradičných účastníkov si cestu do Prešovskej asociácie klubov malého futbalu našli aj nováčikovia. Poďme najprv k už avizovaným zmenám. Bezprostredne po skončení súbojov o tretie miesto v GRANITO Cupe medzi Elmontom a Floxom, došlo ku kurióznej situácii, keď oba celky ohlásili fúziu. Vznikol tak jeden tím, ktorý bude v druhej lige hrať pod názvom Elmont Flox a mal by platiť za jedného z favoritov súťaže. Podobný spôsob účinkovania v tejto súťaži zvolili aj AM Computer a Nešpora city. Zlúčenie sa tentoraz obišlo bez komplikovaného názvu a tak prinajmenšom na jednu sezónu sa z ligového pelotónu stratí Nešpora city a ostane tam iba AM Computer.
Aj futbalové cestičky sa niekedy uberajú kľukatým smerom. Na vlastnej koži to pocítil exprvoligista FC Špic, ktorý sa premenoval na Čiko. Dôvodom tohto premenovania je prozaická skutočnosť, že sponzor Bistro M+M sa stalo partnerom pre nováčika prvej ligy Dubník. Plejádu premenovaných mužstiev uzatvára taktiež exprvoligista Zedon, ktorý sa zmenil na exoticky znejúci Palmeiras. Nevedno kde vznikla inšpirácia ku takémuto kroku, ale ak sa chlapci nechali ovplyvniť juhoamerickým poňatím hry, môže to byť len a len prínosné.
Potešiteľný fakt, ktorý je nutné zaznamenať, je ten, že malý futbal sa obohacuje aj o úplne nové tváre. Dôkazov je hneď niekoľko. Na jedno z najúspešnejších a najslávnejších mužstiev v prešovskom malom futbale vôbec, sa pokúsi nadviazať celok Sídlisko II. Pod týmto názvom v nedávnej minulosti bojoval niekoľkonásobný víťaz celej súťaže. Ako sa bude dariť ich nasledovníkom zatiaľ nevedno, ale súdiac podľa zvoleného názvu, nemajú práve malé ambície. Ďalším nováčikom je nie celkom neznáme mužstvo Starých pánov, ktorí už niekoľko rokov brázdia kolbištia okresných futbalových súťaží, ale v tejto sezóne dali prednosť uličnej lige. Veľkým prísľubom je aj celok Pulp, ktorého kostru tvoria nádeje prešovských zelených trávnikov z populárneho Tatranu. Bude určite zaujímavé sledovať, ako sa mladí borci prispôsobia novým podmienkam, ale aj povinnostiam vyplývajúcim z ich účinkovania v náročných republikových súťažiach. Predposledným v rade nových tvárí je tím Vasko, ktorý však už okúsil pred niekoľkými sezónami druholigový chlebík, ale pod názvom Sršne. Vtedy sa im zvlášť jarná časť nevydarila, ale tentoraz sú plní odhodlania zúročiť skúsenosti a nemotať sa na chvoste súťaže. Do týchto chvíľ najmenej informácií sa nám podarilo získať o v poradí už treťom (!) mančafte zo Švábov, ktorý bude účinkovať pod veľavravným neapolským názvom SSC a vari prinesie novú doposiaľ nepoznanú kvalitu do súťaže.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.