Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Nováčikov ako maku

Tak ako sme už pred časom avizovali, malý futbal neodpočíva ani počas letných prázdnin. Dôkazom toho je fakt, že na tomto poli sa udiali niektoré zaujímavé zmeny, ale aj úplné novinky.

Pod našim drobnohľadom bude tentoraz druhá uličná liga vo futbale. Okrem tradičných účastníkov si cestu do Prešovskej asociácie klubov malého futbalu našli aj nováčikovia. Poďme najprv k už avizovaným zmenám. Bezprostredne po skončení súbojov o tretie miesto v GRANITO Cupe medzi Elmontom a Floxom, došlo ku kurióznej situácii, keď oba celky ohlásili fúziu. Vznikol tak jeden tím, ktorý bude v druhej lige hrať pod názvom Elmont Flox a mal by platiť za jedného z favoritov súťaže. Podobný spôsob účinkovania v tejto súťaži zvolili aj AM Computer a Nešpora city. Zlúčenie sa tentoraz obišlo bez komplikovaného názvu a tak prinajmenšom na jednu sezónu sa z ligového pelotónu stratí Nešpora city a ostane tam iba AM Computer.
Aj futbalové cestičky sa niekedy uberajú kľukatým smerom. Na vlastnej koži to pocítil exprvoligista FC Špic, ktorý sa premenoval na Čiko. Dôvodom tohto premenovania je prozaická skutočnosť, že sponzor Bistro M+M sa stalo partnerom pre nováčika prvej ligy Dubník. Plejádu premenovaných mužstiev uzatvára taktiež exprvoligista Zedon, ktorý sa zmenil na exoticky znejúci Palmeiras. Nevedno kde vznikla inšpirácia ku takémuto kroku, ale ak sa chlapci nechali ovplyvniť juhoamerickým poňatím hry, môže to byť len a len prínosné.
Potešiteľný fakt, ktorý je nutné zaznamenať, je ten, že malý futbal sa obohacuje aj o úplne nové tváre. Dôkazov je hneď niekoľko. Na jedno z najúspešnejších a najslávnejších mužstiev v prešovskom malom futbale vôbec, sa pokúsi nadviazať celok Sídlisko II. Pod týmto názvom v nedávnej minulosti bojoval niekoľkonásobný víťaz celej súťaže. Ako sa bude dariť ich nasledovníkom zatiaľ nevedno, ale súdiac podľa zvoleného názvu, nemajú práve malé ambície. Ďalším nováčikom je nie celkom neznáme mužstvo Starých pánov, ktorí už niekoľko rokov brázdia kolbištia okresných futbalových súťaží, ale v tejto sezóne dali prednosť uličnej lige. Veľkým prísľubom je aj celok Pulp, ktorého kostru tvoria nádeje prešovských zelených trávnikov z populárneho Tatranu. Bude určite zaujímavé sledovať, ako sa mladí borci prispôsobia novým podmienkam, ale aj povinnostiam vyplývajúcim z ich účinkovania v náročných republikových súťažiach. Predposledným v rade nových tvárí je tím Vasko, ktorý však už okúsil pred niekoľkými sezónami druholigový chlebík, ale pod názvom Sršne. Vtedy sa im zvlášť jarná časť nevydarila, ale tentoraz sú plní odhodlania zúročiť skúsenosti a nemotať sa na chvoste súťaže. Do týchto chvíľ najmenej informácií sa nám podarilo získať o v poradí už treťom (!) mančafte zo Švábov, ktorý bude účinkovať pod veľavravným neapolským názvom SSC a vari prinesie novú doposiaľ nepoznanú kvalitu do súťaže.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Rytieri z Bardejova nestačili na bojovníkov z Košíc
Fantastický obrat predviedli v siedmom kole Warriors z Košic, ktorí tak v tabuľke zmazali aj poslednú nulu v kolonke prehier.
Prešov Karate Kids - Krajňák a Jalowiczorová valcujú Európu!
Začiatkom tuhých európskych bojov, ktoré čakali na Prešov Karate Kids, bola ťažká medzinárodná súťaž - CROTIA OPEN 2019.
Prešovský kilometer preveril kondičku malých aj veľkých cyklistov
7. ročník Prešovského kilometra bol aj tento rok plný odhodlaných cyklistov všetkých vekových kategórií, no najmä radosti zo športu. Pozrite si podrobné výsledky.
Štvrťfinálové pohárové víťazstvo bolo blízko, ale nekonalo sa
Prvý zápas štvrťfinále Slovenského pohára vo volejbale mužov bol v Prešove dramatický do poslednej lopty. Z dôležitého víťazstva sa po obrate z 0:2 na 3:2 tešil húževnatý súper z Myjavy. Pred novembrovou odvetou (27. 11.) majú hráči VK MIRAD PU Prešov náročnú východiskovú situáciu.
Prešovskí volejbalisti nestačili na Svidník, pred rekordnou domácou kulisou uchmatli len bod
V rámci 8. kola Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov odvekých rivalov z družstva TJ Slávia Svidník. Bezmála 300 fanúšikov športu spod vysokej siete vytvorilo výbornú atmosféru a zároveň sezónny rekord návštevnosti športovej haly na Sekčove.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.