Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Splatili aj druhú emisiu komunálnych obligácií

Presne k dátumu splatnosti, t. j. k 01. máju t. r. zaplatil emitent mesto Prešov menovitú hodnotu verejnoobchodovateľných komunálnych obligácií a to dovedna 50 miliónov Sk.

V poradí 2. emisiu týchto cenných papierov ISIN SK 9120000026 vydalo mesto k 01. máju 1996 na základe rozhodnutia Ministerstva financií SR. Mesto navyše vždy k 01. máju za toto 5-ročné obdobie splatilo aj hrubý úrokový výnos 6,25 milióna Sk. Ako 09. mája povedala vedúca finančného a plánovacieho odboru Mestského úradu v Prešove Mária Nováková úhrada platieb doručiteľovi, ktorým bola Istrobanka, a. s., prebiehala bez problémov. Mesto si vytvorilo umorovací fond, na ktorom akumulovalo potrebné financie.

Obligácie boli vydané v zaknihovanej podobe v počte 5000 kusov a v menovitej hodnote 10 000 Sk. Emisia bola v primárnom predaji úspešne upísaná v celom objeme. M. Nováková bez bližšej špecifikácie uviedla, že 80 percent z hodnoty emisie získal zahraničný investor.

Mesto Prešov je podľa vedúcej odboru solídny úverový klient, lebo priebežne plní splátky tak v termínoch ako aj v objemoch doteraz prijatých cudzích zdrojov. Prvý z nich - a to prvú emisiu komunálnych obligácií vypísanú Istrobankou v roku 1995 na sumu 30 miliónov Sk splatilo presne v termíne k 01. augustu 1999.
V oboch prípadoch získané prostriedky boli vynaložené na úhradu nákladov na realizáciu technickej vybavenosti v meste.

O vydaní 3. emisie takýchto obligácií mesto Prešov zatiaľ neuvažuje.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Prešovskí seniori navštívili Poľsko
III. Mestská organizácia JDS, Sídlisko III. Prešov sa v roku 2019 zamerala na poznávacie zájazdy po Slovensku, ale aj po okolitých krajinách. Seniori navštívili známy poľský aquapark a načerpali sily aj vďaka podpore mesta Prešov.
Jednota dôchodcov Pod Kalváriou motivuje seniorov k pohybu
IV. Mestská organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku Pod Kalváriou Prešov pripravuje a usporadúva množstvo aktivít pre seniorov. Vďaka podpore mesta Prešov sa seniori zapojili do projektu Zdravie a pohyb.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.