Piatok, 21. január 2022
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Dopravná nehoda znemožnila v noci prejazd tunelom v smere do Prešova

Nepriaznivé poveternostné podmienky a súvislá vrstva snehu boli pravdepodobne príčinou dopravnej nehody kamióna, v dôsledku ktorej bola v noci nadnes na niekoľko hodín odstavená premávka cez Tunel Branisko, v smere z Levoče do Prešova.

Ako dnes informoval TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, približne o 22.40 h asi 200 metrov od východného portálu tunela došlo k skríženiu ťahača s návesom, ktorý zablokoval komunikáciu. Z tohto dôvodu polícia uzavrela prejazd tunela v jednom smere a dopravu z Levoče na Prešov odklonila cez horský priechod Branisko, v opačnom smere bol tunel prejazdný.

Pri nehode došlo k prerazeniu palivovej nádrže nákladného auta, z ktorej vytekala nafta do cestného žľabu. Hasiči po príchode na miesto odpojili akumulátor, aby nedošlo k elektrickému skratu a následnému vzniku požiaru a do skorých ranných hodín za pomoci absorpčných rohoží odstraňovali unikajúce palivo.

Hasiči likvidovali aj vytečený olej z dodávky, ktorá pravdepodobne po šmyku zostala stáť v strede cesty neďaleko kamióna. K stretu vozidiel podľa operačného dôstojníka nedošlo a žiadne osoby neutrpeli zranenia.

Odstraňovanie následkov nehody trvalo až do skorých ranných hodín. Plnú obojsmernú premávku cez tunel sa podľa oznamu dopravného dispečingu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove podarilo obnoviť dnes o 6.00 h.

(TASR)

Mohlo by Vás zaujímať
Prekvapivý nález ľudskej lebky v pivnici v Prešove
V sobotu (08.01.2022) po 18-tej hodine bol na operačné stredisko ohlásený nález ľudskej lebky.
Ukradli kabelku doktorke priamo z ambulancie
Včera (30.12.2021) popoludní bolo doktorkou oznámené na tiesňovú linku 158, že jej z ambulancie bola ukradnutá kabelka.
Krádež v aute na ulici Švábska
Včera (12.01.2022) popoludní 61 ročný muž osobne oznámil na Obvodnom oddelení Policajného zboru Prešov – Juh, že došlo ku krádeži.
Mestská polícia Prešov vyzýva na bezpečné zaobchádzanie so zábavnou pyrotechnikou
Nesprávne zaobchádzanie s pyrotechnikou sa môže v niektorých prípadoch zmeniť aj na boj o život. Mestská polícia Prešov preto apeluje na občanov, aby boli pri manipulácii s ohňostrojmi a petardami obzvlášť opatrní.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK