Piatok, 19. august 2022
Meniny má Lýdia | zajtra Anabela

Za nového biskupa zvolili Igora Mišinu

Za nového biskupa východného dištriktu Evanjelickej cirkvi a. v. (ECAV) so sídlom v Prešove zvolili na 6-ročné obdobie 49-ročného seniora košického seniorátu Igora Mišinu.

Podľa informácie od vedúceho biskupského úradu Jaroslava Kušníra z 26. júla získal nadpolovičnú väčšinu hlasov, rozdiel medzi jeho ziskom a ziskom jeho protikandidáta - doterajšieho biskupa Jána Midriaka neuviedol. Za dozorcu z radov laikov bol zvolený nadpolovičnou väčšinou hlasov Ján Paciga, predseda družstva v Liptovskom Ondreji, protikandidáta mal v osobe súkromného podnikateľa Jozefa Oráča z Prešova. Doterajším dištriktuálnym dozorcom bol Ľubor Michna. K týmto výsledkom sa dopracovala po vyše 5-hodinovej práci v stredu 26. júla sčítacia komisia, ktorej predsedal Vladimír Ferenčík, senior liptovsko-oravského seniorátu. Na voľbách sa zúčastnilo 129 cirkevných zborov a 12 500 konventuálov, t. j. voličov, príslušníkov ECAV vo východnom dištrikte.

Výsledky volieb nadobudnú platnosť až po uplynutí apelačnej doby, t. j. 15 dní, tak ako to ukladá cirkevná ústava schválená 22. júna 1993. Uvedenie novozvolených hodnostárov do funkcie sa podľa J. Kušníra uskutoční na konvente v termíne do konca augusta t. r.

Východný dištrikt ECAV má podľa informácií vedúceho 116 611 veriacich, tvoriacich 132 cirkevných zborov v šiestich seniorátoch - gemerskom, košickom, liptovsko-oravskom, šarišsko-zemplínskom, tatranskom a turčianskom. Na voľbách sa mohli zúčastniť všetci členovia ECAV v dištrikte s hlasovacím právom, ktoré prislúcha všetkým osobám starším ako 18 rokov a evidovaným ako členovia ECAV. Voľby mohli byť podľa rozhodnutia volebného konventu - v dištrikte sa konali 29. júna, 2. a 9. júla - buď verejné alebo tajné.

Mohlo by Vás zaujímať
V mestských lesoch bol videný medveď, mesto prosí občanov o opatrnosť
V prešovských mestských lesoch, v Malom Borkúte, bol počas uplynulého víkendu videný medveď.
Pošta 4 v Prešove upravila otváracie hodiny pre verejnosť
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. augusta 2022 boli v pobočke Pošty 4 upravené otváracie hodiny pre verejnosť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK