Utorok, 26. máj 2020
Meniny má Dušan | zajtra Iveta

Za nového biskupa zvolili Igora Mišinu

Za nového biskupa východného dištriktu Evanjelickej cirkvi a. v. (ECAV) so sídlom v Prešove zvolili na 6-ročné obdobie 49-ročného seniora košického seniorátu Igora Mišinu.

Podľa informácie od vedúceho biskupského úradu Jaroslava Kušníra z 26. júla získal nadpolovičnú väčšinu hlasov, rozdiel medzi jeho ziskom a ziskom jeho protikandidáta - doterajšieho biskupa Jána Midriaka neuviedol. Za dozorcu z radov laikov bol zvolený nadpolovičnou väčšinou hlasov Ján Paciga, predseda družstva v Liptovskom Ondreji, protikandidáta mal v osobe súkromného podnikateľa Jozefa Oráča z Prešova. Doterajším dištriktuálnym dozorcom bol Ľubor Michna. K týmto výsledkom sa dopracovala po vyše 5-hodinovej práci v stredu 26. júla sčítacia komisia, ktorej predsedal Vladimír Ferenčík, senior liptovsko-oravského seniorátu. Na voľbách sa zúčastnilo 129 cirkevných zborov a 12 500 konventuálov, t. j. voličov, príslušníkov ECAV vo východnom dištrikte.

Výsledky volieb nadobudnú platnosť až po uplynutí apelačnej doby, t. j. 15 dní, tak ako to ukladá cirkevná ústava schválená 22. júna 1993. Uvedenie novozvolených hodnostárov do funkcie sa podľa J. Kušníra uskutoční na konvente v termíne do konca augusta t. r.

Východný dištrikt ECAV má podľa informácií vedúceho 116 611 veriacich, tvoriacich 132 cirkevných zborov v šiestich seniorátoch - gemerskom, košickom, liptovsko-oravskom, šarišsko-zemplínskom, tatranskom a turčianskom. Na voľbách sa mohli zúčastniť všetci členovia ECAV v dištrikte s hlasovacím právom, ktoré prislúcha všetkým osobám starším ako 18 rokov a evidovaným ako členovia ECAV. Voľby mohli byť podľa rozhodnutia volebného konventu - v dištrikte sa konali 29. júna, 2. a 9. júla - buď verejné alebo tajné.

Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Najnovšie informácie v súvislosti so šírením koronavírusu na území SR
Relax-fit opäť víta svojich zákazníkov
Koronavírus zasiahol naše životy vo všetkých smeroch, od slobody pohybu, až po spôsob, akým pracujeme. Ľudia sa uzavreli do svojich domovov. Nie je žiadnym prekvapením, že máme strach o seba a svojich blízkych z rizika nakazenia sa, o budúcnosť a o svoju prácu.
TAXANA najčastejšie odpovedá na otázky o koronaopatreniach
Viac ako 41 000 nových unikátnych klientov využilo len za štyri mesiace tohto roka možnosť poradiť sa s TAXANOU. Chatbot finančnej správy pomáha klientom najmä v otázkach spojených s koronakrízou a opatreniami, ktoré v tejto súvislosti finančná správa v zmysle legislatívny zabezpečuje. Obsah TAXANY finančná správa pravidelne aktualizuje.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Bardejovské kúpele sú od 12.mája otvorené, zatiaľ len pre poistencov
V Bardejovských kúpeľoch, a.s. začala v utorok 12.mája 2020 obmedzená prevádzka, zatiaľ iba pre klientov zdravotných poisťovní.
Zastavme násilie v čase izolácie
Z dôvodu mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 sú mnohé deti, mladí a dospelí izolovaní, frustrovaní, ohrození vplyvom a nárastom patologických javov či závislostí členov domácnosti. Zastavme násilie v čase izolácie spoločnými silami.
Odpad narástol o štvrtinu Financovanie triedeného zberu na Slovensku je reálne ohrozené
Technické služby mesta Prešov (TSmP) po znovuotvorení zberných dvorov obnovili od 4. mája aj príjem drobného stavebného odpadu. „Pomaly sa vraciame do normálu. Ústredný krízový štáb už aj pre nás uvoľnil mnohé pravidlá, ktoré nám znemožňovali každodennú prácu. Čím viac času trávia obyvatelia doma, o to viac práce majú naši smetiari, “ vysvetľuje predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Ing. Milan Toth.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.