Pondelok, 18. november 2019
Meniny má Eugen | zajtra Alžbeta

Za nového biskupa zvolili Igora Mišinu

Za nového biskupa východného dištriktu Evanjelickej cirkvi a. v. (ECAV) so sídlom v Prešove zvolili na 6-ročné obdobie 49-ročného seniora košického seniorátu Igora Mišinu.

Podľa informácie od vedúceho biskupského úradu Jaroslava Kušníra z 26. júla získal nadpolovičnú väčšinu hlasov, rozdiel medzi jeho ziskom a ziskom jeho protikandidáta - doterajšieho biskupa Jána Midriaka neuviedol. Za dozorcu z radov laikov bol zvolený nadpolovičnou väčšinou hlasov Ján Paciga, predseda družstva v Liptovskom Ondreji, protikandidáta mal v osobe súkromného podnikateľa Jozefa Oráča z Prešova. Doterajším dištriktuálnym dozorcom bol Ľubor Michna. K týmto výsledkom sa dopracovala po vyše 5-hodinovej práci v stredu 26. júla sčítacia komisia, ktorej predsedal Vladimír Ferenčík, senior liptovsko-oravského seniorátu. Na voľbách sa zúčastnilo 129 cirkevných zborov a 12 500 konventuálov, t. j. voličov, príslušníkov ECAV vo východnom dištrikte.

Výsledky volieb nadobudnú platnosť až po uplynutí apelačnej doby, t. j. 15 dní, tak ako to ukladá cirkevná ústava schválená 22. júna 1993. Uvedenie novozvolených hodnostárov do funkcie sa podľa J. Kušníra uskutoční na konvente v termíne do konca augusta t. r.

Východný dištrikt ECAV má podľa informácií vedúceho 116 611 veriacich, tvoriacich 132 cirkevných zborov v šiestich seniorátoch - gemerskom, košickom, liptovsko-oravskom, šarišsko-zemplínskom, tatranskom a turčianskom. Na voľbách sa mohli zúčastniť všetci členovia ECAV v dištrikte s hlasovacím právom, ktoré prislúcha všetkým osobám starším ako 18 rokov a evidovaným ako členovia ECAV. Voľby mohli byť podľa rozhodnutia volebného konventu - v dištrikte sa konali 29. júna, 2. a 9. júla - buď verejné alebo tajné.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum v Prešove má vlastný čmelín aj búdky pre vtáky a netopiere
Moderné nákupné centrum v metropole Šariša rozvíja ekologické aktivity na podporu udržateľnosti životného prostredia. Vďaka nim už získalo aj prestížny certifikát, aký má len 6 nákupných centier na svete.
FLEXI jedálny lístok prichádza na prešovské ZŠ
Školské jedálne v meste Prešov medzi prvými na Slovensku zavádzajú FLEXI jedálny lístok. Novinku začnú testovať v základnej škole Prostějovská od 4.11.2019.
Vzdelávanie sa dospelosťou nekončí
Pýtali sme sa slovenskej populácie, akú úlohu hrá v  živote vzdelávanie, kto je zaň zodpovedný, aký dôvod máme vzdelávať sa celý život a prečo to nerobíme.
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
Je najvyšší čas
Finančná správa pokračuje v intenzívnom informovaní podnikateľov, ktorí ešte stále neevidujú tržby v systéme eKasa.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.