Sobota, 03. jún 2023
Meniny má Karolína | zajtra Lenka

Záverečné reči obhajoby Mikuláša Č. budú pokračovať v stredu

Záverečnou rečou obhajoby pokračovalo dnes popoludní na Okresnom súde v Prešove hlavné pojednávanie s Mikulášom Č. , ktorý je obžalovaný zo šiestich vrážd a spolu so svojím exšvagrom Jozefom M. aj zo spoluúčasti na príprave vraždy Mariána Karcela.

Vzhľadom na to, že obhajoba sa stihla vyjadriť len k niektorým skutkom, predseda senátu pojednávanie prerušil a pokračovať bude 21. októbra. Po skončení záverečných rečí pravdepodobne proces odročia na ďalší termín, kedy by mali odznieť posledné vyjadrenia obžalovaných a rozsudok.

Obžalovaný Mikuláš Č. je presvedčený, že tento proces nie je v súlade so zákonom, nakoľko podľa neho bola v jeho prípade porušená takzvaná zásada špeciality pri vydávaní z inej krajiny, čo považuje za porušenie svojich práv.

Počas vyjadrení k jednotlivým skutkom obsiahnutým v obžalobe poukazoval na skutočnosť, že proti nemu svedčili nedôveryhodní svedkovia. Mnohí z nich boli podľa neho známi členovia podsvetia a sami páchali závažnú trestnú činnosť, za ktorú boli aj stíhaní. Ich výpovede považuje obžalovaný za účelovo skreslené a v mnohých prípadoch za nepravdivé. Podľa neho sa chceli iba sami vyhnúť trestnému stíhaniu, prípadne väzeniu.

V tejto súvislosti upozorňoval aj na výpovede kľúčových svedkov a rozpory v ich tvrdeniach so závermi znalcov. Jedným z nich má byť napríklad aj spôsob usmrtenia Pavla Lenharta, kde súd nariadil doplnenie znaleckého skúmania. Svedok vo výpovedi pred súdom tvrdil, že poškodeného mal usmrtiť sám Mikuláš Č. dvoma ranami do hlavy z krátkej strelnej zbrane. Priemery zástrelov však boli rozdielne, čo podľa obhajoby znamená, že pochádzali z dvoch rôznych zbraní.

Viacerí svedkovia počas pojednávania vypovedali, že o skutkoch, ktorých boli svedkami, neinformovali políciu, pretože sa Mikuláša Č. báli. Obžalovaný dnes v záverečnej reči konštatoval, že je už niekoľko rokov vo väzbe a nijako ich nemohol ohroziť a preto sa takýmto tvrdeniam nedá veriť.

Po prednese takmer štvorhodinovej záverečnej reči dnes prokurátori navrhli Mikuláša Č. uznať vinným zo spáchania trestných činov obsiahnutých v obžalobe. Vzhľadom na jeho kriminálnu minulosť, spôsob vykonania skutkov a na to, že podľa nich je náprava obžalovaného veľmi málo pravdepodobná, navrhli mu uložiť výnimočný doživotný trest odňatia slobody.

(TASR)

Súvisiace články
27.1.2010 V procese s Mikulášom Č. dnes vypovedal jeho bývalý spoločník z firmy 26.1.2010 V procese s Mikulášom Č. vypovedala manželka Miroslava Vlčeka 26.1.2010 Mikuláš Č. čelí pred súdom obžalobe z vraždy Miroslava Vlčeka 10.11.2009 Mikuláša Č. odsúdili na doživotný trest odňatia slobody 21.10.2009 Mikuláš Č. priznal spoluúčasť na jednej zo siedmich vrážd 20.10.2009 Prokuratúra navrhla pre Mikuláša Č. v záverečnej reči doživotné väzenie 19.10.2009 Proces s Mikulášom Č. bude v utorok pokračovať záverečnými rečami 19.10.2009 Výpoveďou znalcov pokračuje dnes proces s Mikulášom Č. 21.9.2009 Proces s Mikulášom Č. odročili dnes pre práceneschopnosť znalca 16.9.2009 Na Okresnom súde pokračuje pojednávanie s údajnými členmi podsvetia 2.9.2009 Proces s Mikulášom Č. dnes odročili na 21.-23. septembra 28.7.2009 Proces s Mikulášom Č. súd odročil na september 27.7.2009 Proces s Mikulášom Č. dnes pokračoval výpoveďou znalcov 26.7.2009 Na Okresnom súde v pondelok pokračuje hlavné pojednávanie s Mikulášom Č.
Mohlo by Vás zaujímať
Objasnená lúpež na ulici v Prešove
Prešovskí policajti objasnili v uplynulých dňoch lúpež muža na ulici, ku ktorej došlo 11.3.2023 v Prešove.
Počas mája budú dopravno-bezpečnostné akcie s názvom Víkend
S cieľom pozitívne ovplyvňovať cestnú premávku a znižovať počet dopravných nehôd s následkami na živote a zdraví budú pokračovať dopravno-bezpečnostné akcie.
Akcia ,,Buď rozumný"
Vodiči, ktorí pri kontrole budú mať výsledok dychovej skúšky negatívny, dostanú plechovku nealkoholického nápoja.
Zneužité citlivé bankové údaje, žena prišla o 9.900,-Eur
Neznáma osoba v stredu (10.05.2023) vo večerných hodinách kontaktovala 65 ročnú Prešovčanku počas toho ako si dobíjala kredit mobilného telefónu prostredníctvom internet bankingu.
Poškodené hrobové miesto
Polícia v Prešove v prípade začala trestné stíhanie vo veci trestného činu hanobenie miesta posledného odpočinku.
Vozidlo úplne zhorelo
V Prešove horelo motorové vozidlo.
Policajná akcia v Prešove
V piatok (19.05.2023) vo večerných hodinách bola vykonaná v jednom z prešovských barov policajná akcia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK