Utorok, 25. február 2020
Meniny má Frederik, Frederika | zajtra Viktor

Mesto dostane mesačný podiel na tržbe z parkovania až po roku

Presne po roku dostane mesto Prešov prvú platbu vo výške 4170 eur (125.525 Sk) ako podiel na zisku z prevádzky parkovacích plôch, ktorú pre samosprávu na základe koncesnej zmluvy zabezpečuje od septembra minulého roka spoločnosť VINCI Park Slovakia, s.r.o. (VPS).

Hodnotenie zmluvného vzťahu bolo predmetom včerajšieho rokovania mestského zastupiteľstva.

V priebehu roka boli k zmluve uzatvorené štyri dodatky, ktoré mali pre mesto zabezpečiť minimálny zisk z tržieb.

Po podpísaní posledných dvoch sa zmluvné strany dohodli, že v prípade dosiahnutia miery rešpektovania platenia za parkovanie na úrovni 80 percent, bude podiel mesta Prešov na zisku v danom mesiaci predstavovať minimálne sumu 4170 eur. Rovnako sa dohodli na tom, že ak sa táto percentuálna úroveň platenia nedosiahne, VPS mestu Prešov odvedie 50 percent prevádzkového zisku bez garantovanej minimálnej čiastky.

Poslanec Juraj Hurný z klubu KDH-SDKÚ-DS pre TASR uviedol, že dodatky sa podarilo uzatvoriť po tlaku verejnosti a zastupiteľstva. "Vôbec to nie je ideálne, ale na druhej strane je to lepšie ako nič. Myslím si, že treba túto zmluvu ďalej strážiť. V prípade, že niektoré body nebudú dodržané, bude treba od nej odstúpiť, " povedal Hurný. Podľa neho zmluva nebola dobre uzavretá a problémom sa mohli vyhnúť, ak by sa jej podmienky prerokovali v zastupiteľstve.

Podobný postoj včera počas diskusie zaujal aj poslanec Anton Bidovský z koalície Smer-SD, ĽS-HZDS, SNS, SF. "Predtým sme mali 460 parkovacích miest. Výnos z toho pre mesto bol okolo 82.984 eur (2,5 milióna Sk) ročne, samozrejme boli aj náklady. Stúpol počet parkovacích miest na 830 a situácia sa ukazuje tak, že teraz máme dostať za september nejakých 4170 eur, " povedal Bidovský. Zmluva bola podľa neho od začiatku zle postavená a nevýhodná pre mesto.

Tržby VPS za parkovanie dosiahli v septembri minulého roka 14.472 eur (435.983 Sk), v septembri tohto roka to bolo 24.781 eur (746.552 Sk). Podľa vedenia mesta majú stúpajúci trend.

Poslanci v záverečnom hlasovaní prijali uznesenie, na základe ktorého má mesto vyhodnotiť zmluvu k 30. júnu 2010 a správu predložiť do konca septembra. Stanislav Goban (KDH - SDKÚ-DS) navrhol, aby radnica rokovala s VPS o uzatvorení ďalšieho dodatku, ktorý by zabezpečil vyšší zisk pre mesto. Poslanci jeho návrh schválili.

(TASR)

Súvisiace články
5.9.2013 Komisia vyzvala primátora, aby zabránil neoprávnenému vyberaniu parkovného a porušovania zákona 10.7.2013 Nezákonné VZN o držaní psov 2.7.2013 Ako sa bude v Prešove parkovať ?
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Najlepší prešovskí športovci na jednom mieste
Vyhlasovanie ankety Športovec roka má v Prešove dlhú tradíciu už od roku 1961. Mesto Prešov o víťazoch tejto ankety každoročne informuje na svojej webovej stránke. Tentoraz však vznikla myšlienka vytvoriť miesto, kde nájdu športoví fanúšikovia všetky informácie prehľadne na jednom mieste.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.