Utorok, 31. marec 2020
Meniny má Benjamín | zajtra Hugo

Prešovčan Ján Mikulák na stupni najvyššom!

Budapešť - Známy pretekársky okruh neďaleko maďarskej metropoly Hungaroring žičil uplynulú nedeľu prešovskému motocyklovému pretekárovi Jánovi Mikulákovi. Pri Budapešti sa v rámci medzinárodných pretekov išlo tretie kolo slovenského šampionátu. V triede Stocksport do tisíc kubíkov dosiahol J. Mikulák doposiaľ najväčší úspech svojej motocyklovej kariéry, keď vystúpil na stupeň najvyšší. Za ním skončili Bratislavčan Kužma a žilinský jazdec Přikryl (viď fotoreportáž)

<a href="max.php3?img=hungaro_1.jpg&title=Sláva víťazom!" target="max" onClick="win(700,454);"><img src="obrazky/hungaro_1_tn.jpg" width="150" height="97" border="0" hspace="10" vspace="3" align="right" alt="Sláva víťazom!"></a>"Po nádejných tréningových časoch, tesne pred ostrým štartom nedeľňajších pretekov mi mechanici museli narýchlo meniť zadnú pneumatiku. Našťastie, na pokoji mi to neubralo. Naopak. Šťastena mi v ten deň žičila. Na rozdiel od mojich najvážnejších konkurentov. Najprv som po nie príliš vydarenom štarte predišiel dvoch z nich. Najrýchlejší v meraných tréningoch bol Čermák z Bratislavy, kým ja som skončil až za ním. V hlavných pretekoch však spadol a tak sa mi otvorila cesta na stupeň najvyšší. Keďže som v medzinárodnej konkurencii odštartoval ako štvrtý zo Slovákov, z úspešnej stíhacej jazdy mám nesmiernu radosť," konštatoval po víťazstve na Hungaroringu Ján Mikulák.

<a href="max.php3?img=hungaro_2.jpg&title=Sláva víťazovi!" target="max" onClick="win(700,1067);"><img src="obrazky/hungaro_2_tn.jpg" width="150" height="228" border="0" hspace="10" vspace="3" align="right" alt="Sláva víťazovi!"></a>Pretekár JM Racing clubu Prešov sa po tomto prvenstve vyšplhal so ziskom 57 bodov na čelo celkovej klasifikácie majstrovstiev Slovenska v triede Stocsport. Druhý je Kužma s 51 a tretí Přikryl so 49 bodmi. Najbližšie podujatie seriálu slovenského motocyklového šampionátu sa pôjde u našich južných susedov. O päť týždňov je na programe Panoniaring na okruhu blízko Balatonu.

<a href="max.php3?img=hungaro_3.jpg&title=Šampanské pre víťaza!" target="max" onClick="win(700,1054);"><img src="obrazky/hungaro_3_tn.jpg" width="150" height="225" border="0" hspace="10" vspace="3" alt="Šampanské pre víťaza!"></a>

<a href="max.php3?img=hungaro_4.jpg&title=Útok šampanským!" target="max" onClick="win(700,464);"><img src="obrazky/hungaro_4_tn.jpg" width="150" height="99" border="0" hspace="10" vspace="3" alt="Útok šampanským!"></a>

<a href="max.php3?img=hungaro_5.jpg&title=Okruh v Budapešti." target="max" onClick="win(700,436);"><img src="obrazky/hungaro_5_tn.jpg" width="150" height="93" border="0" hspace="10" vspace="3" alt="Okruh v Budapešti."></a>

<a href="max.php3?img=hungaro_6.jpg&title=Portrét Jána Mikuláka." target="max" onClick="win(700,507);"><img src="obrazky/hungaro_6_tn.jpg" width="150" height="108" border="0" hspace="10" vspace="3" alt="Portrét Jána Mikuláka."></a>

Foto: Stanislav BAČENKO

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Hokejbalisti úspešne rozohrali jarnú časť
Po 3 mesačnej zimnej prestávke skrížili hokejbalisti svoje hokejky a asflt pod nohami v areáli ZŠ Čsl. Armády v Prešove, začal opäť „horieť“.
Najlepšie armwrestlerky smerujú do Prešova!
Prvý krát v Prešove sa budú konať majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou. Už 21.marca si v OC Epéria medzi sebou zmerajú sily najlepšie ženy na Slovensku. Neveríte? Príďte sa pozrieť!
Zomrel bývalý prešovský hádzanár Jozef Durlák
Mesto Prešov dnes so zármutkom prijalo správu o úmrtí bývalého prešovského hádzanára Jozefa Durláka. Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 5.3.2020 o 13.00 hod. v Dome smútku v Prešove.
3b PHbL: Posledný zdolal prvého a vírus žiaľ, porazil všetkých!
Tretím jarným (poz. 8.3.2020) a možno posledným kolom tejto sezóny pokračovala 3b Prešovská Hokejbalová liga zápasmi, v ktorých sme boli svedkami aj zatiaľ najväčšieho prekvapenia, keď „Dávid zdolal Goliáša“, z čoho môžu mať nakoniec najväčšiu radosť v Trebišove.
Prešovskí volejbalisti vo štvrťfinále play-off podľahli Komárnu
V stredu pokračovala v Prešove vyraďovacia séria volejbalovej Edymax extraligy mužov o postup do súbojov o medaily. Po neúspechu v Komárne mali hráči VK MIRAD PU Prešov vo štvrťfinále hranom na dva víťazné zápasy šancu na zdramatizovanie, ktorú nevyužili.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.