Piatok, 05. jún 2020
Meniny má Laura | zajtra Norbert

V ZVL Auto majú osoh z konjunktúry automobilizmu

Dovedna 199 miliónov Sk činili tržby z predaja hotových výrobkov ZVL Auto, s. r. o., Prešov za prvých šesť mesiacov t. r. A keďže objem výroby za toto isté obdobie predstavoval hodnotu 160,1 milióna Sk, vyprázdnili aj sklady so svojou produkciou kuželíkových ložísk pre výrobcov áut a traktorov.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Miloslava Vysokého odzrkadľuje to väčší dopyt po nich, pričom 90 percent išlo na export a 10 percent odoberá tuzemský subjekt. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 1999 dosiahli objem predaja vyšší o 26 percent a objem výroby o 17 percent. Z hľadiska finančného bola spoločnosť po prvom polroku v miernej strate, ale tá sa znižuje. Konkrétne čísla M. Vysoký neuviedol, spresnil, že už za 2. štvrťrok mali zisk 4 milióny Sk a ešte lepšie by mali byť na tom za 3. a 4. štvrťrok 2000. Konjunktúra vo svetovom automobilovom priemysle má vplyv na prešovskú spoločnosť aj tým, že sa stabilizovali jej už nielen odbytové, ale aj finančné pomery a predpoklad je, že tento pozitívny trend potrvá aj v roku 2001.

ZVL Auto, s. r. o., poskytovala v prvých šiestich mesiacoch roku 2000 prácu 520 kmeňovým zamestnancom. M. Vysoký naznačil, že od 1. septembra t. r. by ich počty mali "citlivo vzrásť", pretože plánujú rozšíriť výrobu a prejsť do plynulej 2-smennej a v "úzkych kapacitných miestach" až do nepretržitej prevádzky.

Od 1. 1. 2000 je 100-percentným vlastníkom tejto spoločnosti ZVL Italia so sídlom v mestečku Rho pri Miláne. Je to v súlade so strategickým postupom podľa zmluvy o vstupe strategického partnera, ktorým sa k 1. 1. 1998 so 49,25-percentným podielom stal taliansky koncern F.A.I.T. Jeho vstupný finančný vklad činil približne 125 miliónov Sk. V decembri 1999 sa premenoval na ZVL Italia, S.p.A., čím len potvrdil vážnosť svojho záujmu pôsobiť v Prešove. Zmena obchodného názvu zvýšila záujem talianskych odberateľov o prešovské ložiská, zatiaľ z celkového objemu výroby ide o asi 25-percentný podiel. Väčšinovým spoločníkom bola do konca roka 1999 bratislavská spoločnosť LOBERO. Najnovšia vlastnícka zmena, schválená aj Protimonopolným úradom SR, však nepriniesla so sebou žiadne zmeny v organizačnej štruktúre alebo v orgánoch spoločnosti ZVL Auto a nezmenila ani nič na tom, že v celom rozsahu je naďalej výrobným sortimentom okolo 100 typorozmerov kuželíkových ložísk. Výrazne však posilnila finančnú situáciu.

Minuloročné hospodárenie spoločnosť uzavrela so stratou 4,5 milióna Sk, lenže ešte v polovici roka bola strata 23 miliónov Sk. Celkové výkony za rok 1999 boli v spoločnosti 417 miliónov Sk, tržby za vlastné služby a výrobky činili 313,7 milióna Sk.

Mohlo by Vás zaujímať
Relax-fit opäť víta svojich zákazníkov
Koronavírus zasiahol naše životy vo všetkých smeroch, od slobody pohybu, až po spôsob, akým pracujeme. Ľudia sa uzavreli do svojich domovov. Nie je žiadnym prekvapením, že máme strach o seba a svojich blízkych z rizika nakazenia sa, o budúcnosť a o svoju prácu.
TAXANA najčastejšie odpovedá na otázky o koronaopatreniach
Viac ako 41 000 nových unikátnych klientov využilo len za štyri mesiace tohto roka možnosť poradiť sa s TAXANOU. Chatbot finančnej správy pomáha klientom najmä v otázkach spojených s koronakrízou a opatreniami, ktoré v tejto súvislosti finančná správa v zmysle legislatívny zabezpečuje. Obsah TAXANY finančná správa pravidelne aktualizuje.
Bardejovské kúpele sú od 12.mája otvorené, zatiaľ len pre poistencov
V Bardejovských kúpeľoch, a.s. začala v utorok 12.mája 2020 obmedzená prevádzka, zatiaľ iba pre klientov zdravotných poisťovní.
Odpad narástol o štvrtinu Financovanie triedeného zberu na Slovensku je reálne ohrozené
Technické služby mesta Prešov (TSmP) po znovuotvorení zberných dvorov obnovili od 4. mája aj príjem drobného stavebného odpadu. „Pomaly sa vraciame do normálu. Ústredný krízový štáb už aj pre nás uvoľnil mnohé pravidlá, ktoré nám znemožňovali každodennú prácu. Čím viac času trávia obyvatelia doma, o to viac práce majú naši smetiari, “ vysvetľuje predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Ing. Milan Toth.
V Zariadení pre seniorov Náruč sa opäť testovalo, koronavírus u nikoho nepotvrdili
Do prešovských zariadení pre seniorov sa koronavírus nedostal. Potvrdili to aj opakované testy, ktoré v týchto dňoch vykonali v ZpS Náruč.
Rady odborníkov pre vyťažených rodičov: Vďaka týmto trom krokom karanténu so školákmi hravo zvládnete!
Pre väčšinu detí ide o splnený sen, no rodičom sa z toho robia len vrásky na čele. Zatvorené školy a škôlky v dôsledku pandémie sú pre nás ťažkou skúškou. Nie len že musíme zvládať svoje zamestnanie a domácnosť, stali sme sa aj učiteľmi na plný úväzok. Ako to celé zvládnuť a nezblázniť sa? Odborníci radia, ako deti motivovať k učeniu ešte pred riadnym otvorením škôl a zároveň si pri tom zachovať chladnú hlavu.
Starostlivá banka. Spája komerčný svet firiem s rodinami bez domova.
Slovensko má aktuálne klesajúcu tendenciu novonakazených koronavírusom COVID-19, avšak naopak neustále rastie počet tých, ktorých prebiehajúca pandémia zasiahla ekonomickým prepadom. Rodiny a ľudia bez domova sú zraniteľnejší o to viac, že ich príjem je častokrát nepravidelný, neistý, no najmä nedostatočný na pokrytie základných ľudských potrieb.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.