Pondelok, 09. december 2019
Meniny má Izabela | zajtra Radúz

Vypátrali pôvodcov falzifikátov

Dovedna piatich páchateľov výroby a uvádzania falzifikátov slovenskej tisíckorunáčky vypátrali policajti odboru ekonomickej kriminality z prešovského okresného policajného riaditeľstva. Medzi nimi sú traja mladiství, všetci piati boli doteraz netrestaní a až na žiaka jedného obchodného učilišťa v Prešove M. P. sú ostatní nezamestnaní.

Polícia mala 6. až 8. mája t. r. nahlásených 8 prípadov výskytu falzifikátov sériového čísla G 05953337 a G 64021197. Po policajnom preverovaní bolo zistené, že usvedčená pätica uviedla do obehu aj ďalšie tri tisíckorunové bankovky sériového čísla G 64021197. Všetky bankovky vyrobil mladistvý J. B. za účasti svojich rovesníkov L. A. a M. P. v mieste trvalého bydliska na svojom počítači zn. Intel Celeron 486 a vytlačil na atramentovej tlačiarni zn. Hewelt Packard DeskJet 710c. Polícia má podklady, že išlo najmenej až o 20 kusov. Do obehu ako pravé ich uvádzali ďalší dvaja - už nie mladiství M. J. a M. P.

Vyšetrovateľ Okresného úradu vyšetrovania Policajného zboru SR v Prešove vzniesol 29. mája všetkým obvinenie pre trestný čin falšovania a pozmeňovania peňazí a cenných papierov. V noci na stredu 30. mája boli o 01.40 všetci zadržaní a umiestnení do policajnej cely a na výrobcu falzifikátov L. A. a na obvineného M. J. vyšetrovateľ dal návrh na vzatie do väzby. Ostatných zo zadržania popoludní 30. mája prepustili a stíhajú ich na slobode. Všetkým hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.