Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

Vypátrali pôvodcov falzifikátov

Dovedna piatich páchateľov výroby a uvádzania falzifikátov slovenskej tisíckorunáčky vypátrali policajti odboru ekonomickej kriminality z prešovského okresného policajného riaditeľstva. Medzi nimi sú traja mladiství, všetci piati boli doteraz netrestaní a až na žiaka jedného obchodného učilišťa v Prešove M. P. sú ostatní nezamestnaní.

Polícia mala 6. až 8. mája t. r. nahlásených 8 prípadov výskytu falzifikátov sériového čísla G 05953337 a G 64021197. Po policajnom preverovaní bolo zistené, že usvedčená pätica uviedla do obehu aj ďalšie tri tisíckorunové bankovky sériového čísla G 64021197. Všetky bankovky vyrobil mladistvý J. B. za účasti svojich rovesníkov L. A. a M. P. v mieste trvalého bydliska na svojom počítači zn. Intel Celeron 486 a vytlačil na atramentovej tlačiarni zn. Hewelt Packard DeskJet 710c. Polícia má podklady, že išlo najmenej až o 20 kusov. Do obehu ako pravé ich uvádzali ďalší dvaja - už nie mladiství M. J. a M. P.

Vyšetrovateľ Okresného úradu vyšetrovania Policajného zboru SR v Prešove vzniesol 29. mája všetkým obvinenie pre trestný čin falšovania a pozmeňovania peňazí a cenných papierov. V noci na stredu 30. mája boli o 01.40 všetci zadržaní a umiestnení do policajnej cely a na výrobcu falzifikátov L. A. a na obvineného M. J. vyšetrovateľ dal návrh na vzatie do väzby. Ostatných zo zadržania popoludní 30. mája prepustili a stíhajú ich na slobode. Všetkým hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.